wtorek, 15 listopada 2016

Basia i zwierzaki. Zestaw kreatywny.

Piękna, świąteczna, inna niż pozostałe- nowa Basia. 

Pierwsza reakcja chłopaków gdy zobaczyli książkę - " co ty nam zamówiłaś? To książka dla małych dzieci!" Jednak zmienili zdanie gdy wycieli zwierzaki i zaczęli je ozdabiać. Polecam książkę! Na pewno się spodoba!

Dla niektórych chłopców to książka dla dziewczyn, ale u nas Basia, zawsze zajmowała szczególne miejsce. Mamy całą kolekcję książek o Basi i wszystkie były czytane po kilka, albo nawet kilkanaście razy.
Nie mogłam się oprzeć, gdy zobaczyłam tę nową pozycję, tym bardziej, że to książka o tematyce świątecznej. Dodatkowo książka wydała mi się bardzo atrakcyjna przez kreatywną formę.


Okładka jest przepiękna! Ciemna zieleń, jakby zamszowata, a do tego czerwony napis i przepiękne złote gwiazdki pięknie się mieniące w świetle.


Bardzo ciepła rodzinna opowieść, o Basi i jej rodzinie.
Tuż przes świętami mama zostaje z dziećmi sama, Nie czuje się zbyt dobrze, a dom na nadchodzące święta wcale nie przygotowany. Dodatkowo tata, który jest lekarzem ma dyżur. Mimo wszystko próbuje cymś zająć dzieci i razem wymyślaja zwierzątka, które mama rysuje i wspólnie je wycinają.
Dzieciaki mają przy tym mnóstwo radości. Moi chłopcy mimo, ze do prac kreatywnych nie pałają zbyt wielką miłością, za zwierzaki zabrali się od razu, wycinając swoje ulubione  i ozdabiając załączonymi naklejkami.


Książka jest pomyślana dla większej liczby dzieci.
16 arkuszy zwierzątek i 6 arkuszy kolorowych naklejek.My wycięliśmy tylko kilka zwierzątek, a już mamy całą zgraję :)
"Basia i zwierzaki. Zestaw kreatywny" dostępna tutaj

Autor: Zofia Stanecka
Ilustrator: Marianna Oklejak
Wydawnictwo: EGMONT

Pozdrawiam Was serdecznie!

6 komentarzy:

 1. Ojej, jak Twój Nikuś wydoroślał, jakiś taki inny na dzisiejszych zdjęciach :) Super chłopaki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowna książka - świetna zabawa pewnie była!

  OdpowiedzUsuń
 3. :)) my też ostatnio cięliśmy :) ale zagródką zarządza Marta, Krzyś zastrajkował... :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie pewnie by też zastrajkowali, gdyby nie te naklejki ;) Wycinanki spowodowały, ze wybrałam tę książkę z myślą o Niko, bo musi ćwiczyć rękę, a tu w miarę proste kontury i szybkie wzory. Starszemu też się spodobało, jak zobaczył, że są dinozaury :)

   Usuń