poniedziałek, 21 listopada 2016

Trzy nowości z serii CZYTAM SOBIE

Niko już dawno czyta dużo grubsze książki, ale do tych z serii Czytam sobie, mamy wielki sentyment, dlatego ani o Smoku, ani o naszym rodaku Mikołaju Koperniku, a tym bardziej o Polanach nie mogło zabraknąć w naszej kolekcji.
Moje zachwyty nad tymi książkami z wydawnictwa EGMONT nie mają końca i wiem, że już nie jedno dziecko przekonały do czytania, a nawet jeśli nie przekonały, to zachęciły.
Te książki są bardzo zachęcające. Cieniutki, linijka tekstu, a czasem tylko dwa słowa na stronie i do tego piękne kolorowe ilustracje. Czegóż chcieć więcej, a tutaj mamy jeszcze więcej o na końcu jest dyplom i to co dzieciaki uwielbiają, czyli naklejki."O smoku spod Wawelu", napisał Wojciech Widłak, a pięknie zilustrowała, nasza kochana Jola Richter- Magnuszewska.
Joli ilustracje ostatnio często są naszą inspiracją do prac plastycznych i domowych.
Książkę można kupić tutaj.

 

 

"Planety pana Mikołaja" autorstwa Anny Czerwińskiej - Rydel, zilustrowane przez Katarzynę Bajerowicz do kupienia tutaj.
Dla mnie Anna Czerwińska- Rydel jest mistrzynią wpisaniu biografii dla dzieci. Ostatnio przeczytaliśmy dwie książki jej autorstwa. Pierwsza to "Piórem i mieczem" o Henryku Sienkiewiczu, a druga "Fotel czasu" o Aleksandrze Fredrze. Obie bardzo nam się podobały, a zwłaszcza ta druga, którą czytaliśmy całą rodziną i zainspirowała nas do poznawania historii naszych przodków i sięgnięcie po historię strojów. byłam ciekawa jaka będzie ta książka o Koperniku, no bo jak tu napisać życiorys tak wybitnej postaci, nie używając np. litery ń jaka jest w słowie słońce. Autorka poradziła sobie z tym znakomicie.
 
 Ostatnia książka "W kraju Polan" opowiada króciutką, barwnie zilustrowaną przez Magdę Kozieł- Nowak historię dawnej Polski. Zofia Stanecka, w tych kilku zdaniach przybliża najmłodszym czytelnikom historię naszego kraju.
Książka idealnie wpisuję się w tę wyjątkową datę 1050 rocznicy Chrztu Polski. Ta książeczka to tylko taki wstęp do rozmów, zabaw, czy podróży śladami pierwszych Piastów.   

 

My po przeczytaniu tej książeczki przypominaliśmy sobie nasze tegoroczne wakacje i wycieczkę do Gniezna, Poznania i Biskupina. To była wspaniała wyprawa, którą każdemu polecam.Pozdrawiam Was serdecznie i miłego dnia życzę.
Ja zmykam zgrabić ostatnie liście, bo piękna słoneczna pogoda za oknem.
A Wam jak się zaczął tydzień?

2 komentarze:

  1. Przepiękne książeczki i te naklejki... :) Dzieci to kochają :)

    OdpowiedzUsuń
  2. My też je przeczytaliśmy! Masz rację. Mój Wojtuś nauczył się czytac, kiedy miał 5 lat, głównie dzięki tej serii. Polecam wszystkim.

    OdpowiedzUsuń