czwartek, 24 listopada 2016

Angielski na warsztacie: Shapes Snap

Dużo o książkach ostatnio na blogu, dlatego dziś będzie o fantastycznej grze, którą trzymamy zawsze pod ręką, a dokładniej to na półeczce pod ławą. Kiedy Dominik odrabia lekcje i przygotowuje się do sprawdzianów my z Nikusiem mamy czas na czytanie, granie, czy właśnie taką naukę przez zabawę. Najprzyjemniejsze z tych rzeczy jest granie. Najbardziej lubimy Dooble, a od wakacji uwielbiamy grać w Snap.


Do czasu warsztatów z Sylwią w naszej szkole nie znałam tej gdy. Bardzo mi się spodobała i wiedziałam, że dzieciakom również się spodoba.
Małe pudełeczko, a w nim 48 kart, z obrazkami kształtów.

Gra polega na tym, że rozdajemy karty pomiędzy graczy. Każdy po kolei kładzie kartę na środek. Jeśli karta się powtórzy, osoba, która pierwsza zauważy podwójne karty krzyczy SNAP! i ta osoba zabiera stosik dla siebie, a następnie kładzie jedną kartę na środek. Gra toczy się dalej. Wygrywa gracz, który zgarnie wszystkie karty.

My ucząc się kształtów po angielsku, podczas kładzenia karty mówiliśmy głośno nazwę kształtu, aby utrwalić sobie słówka. Później gdy gra nabierała tempa często o tym zapominaliśmy.
Gra jest bardzo emocjonująca i po każdej turze chce się zagrać znowu.
Karty są o tyle fajne, że można je również wykorzystać do gry memory.
Bardzo podobają mi się też inne gry z serii Snap, z wydawnictwa Usborne. Na profilu Sylwii można znaleźć piękne snapy świąteczne i tematyczne.
Polecam Wam serdecznie!

1 komentarz:

  1. Snap jest cudny!Nasze ulubione są kolory i zwierzęta. Bardzo lubi ta grę Hania i moi uczniowie;)

    OdpowiedzUsuń