czwartek, 4 maja 2017

Muzeum Stary Młyn w Żarkach

Po zamkowym maratonie wtorkowy dzień spędziliśmy bardzo spokojnie. Niespieszny poranek przy śniadaniu, a później kawie i cynamonowych bułeczkach drożdżowych, był taką miłą odmianą do poniedziałkowego pędu.
Pogoda trochę pokrzyżowała nam plany. Deszcz sprawił, że z planów zwiedzenia Żarek, Czatachowy, Złotego Potoku i Częstochowy, wybraliśmy się razem tylko do Muzeum Stary Młyn w Żarkach.


Interaktywne Muzeum Dawnych Rzemiosł mieści się w stuletnim budynku młyna elektrycznego.






W muzeum każdy znajdzie coś dla siebie. Spodoba się tam zarówno małym jak i dużym :)
Nam podobało się bardzo!



































Na stronie Muzeum można obejrzeć film promujący to miejsce i poczytać o nim więcej informacji. Ciszę się bardzo, że moje rodzinne miasto tak się rozwija i teraz razem z naszymi dziećmi możemy odkrywać je w pięknym świetle.

To co dobre szybko się kończy. Na zakończenie naszego wspólnego spotkania  poszliśmy na pyszną pizzę do restauracji Przystań Leśniów, którą Wam polecam, gdybyście się wybierali w te regiony.
Na pamiątkę naszego spotkania zostało mi mnóstwo zdjęć i przepiękny wpis do naszej rodzinnej kroniki.


Mam nadzieję, że z Gosią i jej rodzinką wkrótce znów się spotkamy a gdy odwiedzą nas następnym razem pogoda dopisze, i będziemy mogli wspólnie odkryć kolejne jurajskie zakątki :)

3 komentarze:

  1. .... I zapewne całe mnóstwo wspomnień do nie zapomnienia :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Izunia, wspaniały czas i bardzo aktywny macie za sobą. Miło Was pooglądać, poczytać i popatrzeć na zdjęcia ciekawych miejsc. Pozdrawiam. Ila

    OdpowiedzUsuń
  3. O tak to muzeum warte zobaczenia, ogólnie Żarki mają dużo ciekawych atrakcji do zobaczenia. Kiedyś byłam w Żarkach koło stodół i pomomo tego że widuje je prawie co tydzień jak jestem na rynku, tak jak jest koło nich pusto wyglądają całkiem inaczej.

    OdpowiedzUsuń