poniedziałek, 23 maja 2011

Premiera bajki muzycznej Kopciuszek

W zeszłą niedzielę uczestniczyliśmy we wspaniałym wydarzeniu kulturalnym jakim była premiera bajki Kopciuszek w teatrze A Priori w Dąbrowie Górniczej.


Spektakl ten to współczesna adaptacja popularnej i dobrze znanej baśni z XVII w. autorstwa Charles Perrault, opartej na motywach bajki muzycznej Jana Brzechwy. Było to najwspanialsze przedstawienie jakie do tej pory widzieliśmy. Ponieważ był to spektakl muzyczny było na nim dużo muzyki i dużo tańców. Bardzo podobał nam się taniec myszy. Niewątpliwie zaskakującą interpretacją była rola Matki Chrzestnej Kopciuszka jeżdżąca na rolkach. Bardzo podobał nam się efekt zsuwających się na linach rzeczy z góry. Suknie wyglądały bardzo magicznie i efektownie.

Wspaniała choreografia i ciepłe kolory. Bardzo podobały mi się kolorowe suknie i kapelusze sióstr oraz macochy. Na premierze można było zobaczyć małą Zosię Wronę i Konrada Tułaka - dzieci które stawiają swoje pierwsze kroki na scenie teatru. Były kwiaty i gromkie brawa. Wspaniałe przedstawienie, które obejżeliśmy dzięki Qlturce. Na tym portalu wygraliśmy zaproszenie na tę premierę. Przedstawienie bardzo nam się spodobało dlatego polecamy obejrzenie go.

2 komentarze:

 1. Ach piękną mieliście niedzielę! Wyobrażam sobie ile to wrażeń było dla chłopców! Nasze Bączki właśnie na świeżo po przedstawieniu w przedszkolu, ale to nie to samo, co duży teatr! Choć i tak - nie powiem - emocje były, aż przez sen mówili!
  Z przyjemnością czytałam cały opis - nastrojowy :)
  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda tylko, że te magiczne chwile tak szybko mijają.
  Te dziecięce spektakle to za to wspomnienia na długi czas, pozdrawiamy i dziękujemy za odkrycie przed nami qulturki.

  OdpowiedzUsuń