niedziela, 30 października 2016

Małe kroki. Codzienne inspiracje dla mam.

"Codzienność- jak kurz- może pozbawić barw i blasku wszystko, co w domu się dzieje. Potrzeba więc domowi i domownikom święta, uroczystości, odświętnego porządku, kwiatów, uroczystego rytuału, aby to opromieniło następne dni codzienne". br. T. Ruciński

Lubię odwiedzać blogi. To takie miejsca w sieci, gdzie czuć pasję, radość, szczęście i to dążenie do tego, aby każdy dzień uczynić piękniejszym.
Kiedy czytam opisy, to wiele z nich jest właśnie o celebrowaniu codzienności.
To wielka sztuka umieć ze zwykłego dnia uczynić święto. Czasem trudno nam nawet z niedzieli uczynić to święto.
Zanim założyliśmy rodzinę, miałam wizje i marzenia, jak będzie wyglądało nasze wspólne spędzanie czasu. Wiadomo, że życie weryfikuje pewne sprawy, zwłaszcza jak pojawiają się dzieci,   ogrom obowiązków, choroby i inne przeszkody. Wtedy czasem zwyczajnie brak sił, żeby zrobić ten odświętny porządek, żeby wysilić się na jakiś spacer, czy inne uroczyste rytuały.
Miło wspominam to nasze rodzinne świętowanie kiedy dzieci były malutkie. Wraz z tym jak dzieci zaczęły rosnąć i zmieniać swoje upodobania, zaczęłam szukać inspiracji na rodzinne świętowanie, nie tyko niedzieli.
Jakiś czas temu natrafiłam na fantastyczną książkę "Małe kroki. Codzienne inspiracje dla mam". Autorkami książki jest Danielle Bean mamy ośmiorga dzieci i Elizabeth Foss mamy dziewiątki!!! dzieci.


Przemyśl...
Pomódl się...
Działaj...
Na każdy dzień roku cytat do przemyślenia, krótka modlitwa i zadanie do zrobienia.Dawno nie oglądaliśmy albumów ze zdjęciami, a jeszcze dawniej filmików z kamery. Uświadomiła mi to dzisiejsza zmiana czasu w sprzętach, a zwłaszcza kamerze,która tak dawno nawet nie była używana.


Przemyślenia piękne i trafne, modlitwa prosta i szczera, a zadania nic specjalnego, nic wymyślnego, nie wymagającego dużego nakładu finansowego, a czasem tylko chęci, wysiłku i współpracy.
Każdy miesiąc to odrębne hasło:

 • STYCZEŃ     - RADOŚĆ
 • LUTY            - PROSTOTA
 • MARZEC      -POŚWIĘCENIE
 • KWIECIEŃ    -ODWAGA 
 • MAJ               -ŁASKA
 • CZERWIEC   -ŁAGODNOŚĆ
 • LIPIEC           - POKORA
 • SIERPIEŃ       - MIŁOŚĆ BLIŹNIEGO
 • WRZESIEŃ    -GORLIWOŚĆ
 • PAŹDZIERNIK -CIERPLIWOŚĆ
 • LISTOPAD     - WDZIĘCZNOŚĆ
 • GRUDZIEŃ    -POKÓJ

"Bądź radosny, naprawdę radosny. Życie prawdziwego chrześcijanina powinno być nieustannym świętem, preludium wiecznego świętowania" św Jan Teofan Venard

Książka zainspirowała mnie do zrobienia takiej, naszej własnej listy do działania.

"Małe kroki. Codzienne inspiracje dla mam" do kupienia tutaj

Autorzy: Danielle Bean i Elizabeth Foss
Liczba stron: 412
Wydawnictwo: W drodze

Pozdrawiam Was serdecznie!

8 komentarzy:

 1. Czyli o takim nadaniu codzienności pewnego rytmu, kolejności, poukładaności - co dla mnie! Bo staram się, jak mogę, żeby część z siebie dać dzieciom. Nie jestem mamą zapracowaną, sadzającą dzieci przed mediami. Ale mam ostatnio wrażenie, że "przeginam" w drugą stronę:) A dzieci powinny wiedzieć i widzieć, że mama i tata mają również swoje obowiązki, pasje, prawo do odpoczynku. Równowaga. To jest wyzwanie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Koniecznie muszę kupić. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa pozycja - chyba sobie kupię! :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ach, zapomniałam zapytać - Iza chciałam Cię bardzo prosić, czy mogłabyś napisać swój sprawdzony sposób na zrobienie domku z piernika? Chciałabym po raz pierwszy zrobić taki z synkiem w tym roku, ale boję się, że będzie klapa. A może już kiedyś o tym pisałaś?
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzeczywiście bardzo fajna książka zwłaszcza dla zabieganych Mam .... również polecam :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa pozycja :-)
  Taki spokój i balans w życiu najważniejsze

  OdpowiedzUsuń
 7. Ojej, kolejna inspiracja i "chciejstwo" - muszę tę książeczkę mieć :) Bo chociaż nie jestem mamą, to fragmenty, które przeczytałam na zdjęciach są bardzo uniwersalne i aktualne. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie słyszałam o tej książce! Podoba mi się ten układ: Przemyśl...Pomódl się...Działaj... Dziękuję za ten post! Będę zaglądała do Ciebie częściej!

  OdpowiedzUsuń