poniedziałek, 24 października 2016

Cukierki - czyli bardzo empatyczna książka :)

Książka "Cukierki," Renaty Piątkowskiej jest już z nami od kilku lat. W wakacje na nowo odkrył ją Niko i najpierw sam sobie przeczytał. Później w sklepie znaleźliśmy półeczkę z cukierkami i żelkami na wagę i oczywiście najbardziej spodobały się te niebieskie kule, do złudzenia przypominające te z książki. Niko nalegał aby je kupić i po powrocie do domu, od razu sięgnął po książkę. Zanim zjedli z Dominikiem cukierki przeczytali razem książkę. Przysłuchiwałam się ich rozmowom o biednym kocie i babci, która musiała biegać za Piotrkiem.
"Ale ten Piotrek łobuz!"- komentowali.
Oj tak! Piotrek to łobuziak, który robi co mu tylko przyjdzie do głowy. Niestety jego pomysły są często tragiczne w skutkach. Jednak pewnego dnia Piotrek podczas zakupów z babcią, oddala się od niej i trafia do magicznego sklepu. U niezwykłego sprzedawcy kupuje słodkie kulki, po których zjedzeniu dzieją się cuda- empatyczne cuda. Dużo wtedy rozmawialiśmy o empatii i ta książka wpisała się w temat idealnie.Nie tylko chłopcy, ale ja również bardzo polubiłam tę książkę, już wtedy kiedy z małym Dominikiem czytaliśmy ją po raz pierwszy.
Fantastyczna pozycja dla przedszkolaków i nie tylko ;)
Chłopcy zjadając swoje kulki również udawali, że mają one niezwykłe smaki :)Polecam Wam również inne książki Renaty Piątkowskiej. To są pozycje, przy których ani dzieci ani czytający im rodzice nie będą się nudzić.

"Cukierki"  - tutaj
Autor: Renata Piątkowska
Ilustracje: Aneta Krella- Moch

Wydawnictwo: BIS

Wszystkiego dobrego na ten nowy tydzień Wam życzę!

3 komentarze:

  1. Ciekawa ksiazeczka, a te niebieskie cukierki tez lubi moj maly lobuziak :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wspaniała propozycja.Moja córeczka uwielbia również te niebieskie cukierki.Spodobały jej się zdjęcia Niko, cukierków i ilustracje z książki zamieszczone na blogu :) ,i też chce mięć ta książeczkę. Pozdrawiamy ciepło :)

    OdpowiedzUsuń