piątek, 9 września 2016

12 ważnych praw i opowieści

Zaczęła się szkoła, a z nią przyszły oprócz wielu radości różne troski i zmartwienia.
Zawsze byłam typem "milczka." Małomówna, uśmiechnięta... To niesamowite jak potrafią zmienić nas dzieci. Uczę się rozmawiać, może to głupie ale prawdziwe. Wiadomo, że z dziećmi trzeba rozmawiać, zwłaszcza jak przychodzą do nas ze swoimi troskami, czasem niby banalnymi, ale dla nich jakże ważnymi.
Czasem pytania są tak dojrzałe, że aż zadziwiające. Pamiętam jak urodził się Dominik i wtedy w ręce wpadła mi wspaniała książka o wartościach, o tym co najważniejsze, a teraz w naszej biblioteczce mamy dwie wspaniałe książki:"12 ważnych opowieści", jako pierwsza pojawiła się u nas. Już chyba dwa lata temu. Piękna, mądra i wspaniała, podobnie jak ta druga, czyli "12 ważnych praw." Polscy autorzy o wartościach i prawach dzieci. Lektura obowiązkowa.


Są też audiobooki. Ten kupiony jakiś czas temu w jakimś markecie. Mimo, że książka przeczytana już kilka razy, to audiobook, przesłuchany jeszcze kilkadziesiąt :)Każdy rozdział to temat do wielu rozmów, ale też odpowiedzi na różne ważne pytania.
12 ważnych praw - tutaj

12 ważnych opowieści - tutaj
A tutaj dostępny jest audiobook

Jedno z moich ulubionych opowiadań to to o sprawiedliwości. Wiadomo, że jak dzieci mają obowiązki, to domagają się sprawiedliwości. Często jak uważają, że coś jest niesprawiedliwe przytaczam im to opowiadanie, daję podobne propozycje i kończy się niesprawiedliwość i porównywanie ;)

Pozdrawiam Was serdecznie!

3 komentarze:

 1. Książeczki naprawdę warte zakupienia, jestem pełna podziwu skąd Ty wynajdujesz takie książki i to z takim mądrym przesłaniem dla dzieciaków:)

  Ps. Wysłałam Ci meila:)

  Ściskam
  Patrycja

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytaliśmy opowieści super! polecam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Godne polecenia książki edukacyjne.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń