środa, 17 sierpnia 2016

Zwiedzamy Ostrów Lednicki i Skansen Wsi Wielkopolskiej

Niedziela była ostatnim dniem zwiedzania Wielkopolski. W drodze nad morze odwiedziliśmy Ostrów Lednicki. W tym roku świętujemy 1050 rocznicę Chrztu Polski  nie mogło nas tu zabraknąć. Ostrów Lednicki to jedno z najważniejszych miejsc historii Polski. Jest to największa wyspa na jeziorze Lednica. Aby się na nią dostać trzeba przepłynąć przez jezioro promem. Prom kursuje co pół godziny.

Na wyspie znajduje się Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.  Można tam zobaczyć pozostałości grodu: pałacu, kaplicy i kościoła otoczonych wałem obronny z drugiej połowy X w. 

Trochę czasu spędziliśmy na pięknym pomoście. Bardzo mi się tu podobało. Chłopcy zresztą też nie chcieli za prędko opuszczać tego miejsca.
W cenę biletu wchodziło również zwiedzanie Skansenu w Wielkopolskim Parku Etnograficznym, który znajdował się kilkanaście kilometrów dalej. Nie mieliśmy za wiele czasu, ale udało nam się zdążyć kwadrans przed zamknięciem
Bardzo miła Pani podpowiedziała nam gdzie najlepiej zajrzeć w te kilka minut. Odwiedziliśmy zatem kilka chat i kościół.
Ta sama miła Pani w Kościele uruchomiła dla nas ruchoma szopkę, którą można tutaj podziwiać od kwietnia.To był ostatni dzień naszego zwiedzania. Dalszą część naszego wyjazdu spędziliśmy nad morzem, Ogromnie się cieszę, że udało nam się zrealizować nasze plany. Wycieczka bardzo nam się podobała. Wiele miejsc jeszcze do zwiedzenia, ale zostawiamy je na raz następny;)
Pozdrawiam Was serdecznie!

6 komentarzy:

 1. Jak na 15 munut zwiedzania skansenu to dużo zobaczyliście:) Ja też będę chciała jechać w okoloce Poznania jeszcze raz, bo jest tam co zwiedzać. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatni raz byłam tam chyba w podstawówce... Daaawno. Ale jak już jestem w tamtych okolicach, to wolę się wybrać na Pola Lednickie, przejść przez Bramę Rybę, obejrzeć pamiątki po JP II. Polecam na Waszą kolejną wyprawę w te strony :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wycieczka mi się też podobała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne zdjecia! Pozdrawiam cieplutko - Ala

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak cudownie, że pokazujecie Chłopakom takie miejsca, w których z każdego zakątka mówi historia i tradycja. Ja bardzo lubię skanseny, a tego jeszcze nie widziałam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Iza ogromnie lubię zwiedzać skanseny i dziękuje ci za fotorelację.

  OdpowiedzUsuń