czwartek, 7 lipca 2016

Przewodniki dla młodych podróżników
Kiedy wybieraliśmy się pod koniec maja na wycieczkę szkolną do Warszawy, zapragnęłam kupić jakiś ciekawy przewodnik po Warszawie dla dzieci. Znalazłam kilka bardzo fajnych, ale żadnego nie udało się kupić przed wyjazdem bo ten który zamówiłam, dotarł jak byliśmy już w stolicy. Podczas poszukiwań znalazłam absolutnie fantastyczne przewodniki dla dzieci, po 7 miastach europejskich, a wśród nich Warszawa, Kraków, Praga, Londyn, Barcelona, Rzym i Paryż.
Bardzo zapragnęłam je mieć i dzisiaj przyszła do mnie paczuszka prosto z Wydawnictwa ExpressMap, nie tylko z przewodnikami o których marzyłam, ale również ze świetnym przewodnikiem dla rodziców podróżujących z dziećmi.

Przewodniki posiadają przepiękną szatę graficzną i piękne ilustracje Marianny Oklejak.
Już samo przeglądanie tych przewodników, było dla nas wielką przyjemnością, a co dopiero odwiedzenie tych miejsc. Bardzo podobają nam się ciekawostki dotyczące historii danego miasta w nich zawarte.
Dominikowi najbardziej spodobała się Barcelona, a Nikodemowi Londyn.
Myślę, że jest to fantastyczne uzupełnienie "dorosłych przewodników"

Jeśli ktoś byłby zainteresowany  to można je zamówić tutaj

"Przewodniki dla młodych podróżników"
Autor: Spingardi Marta
Ilustracje: Marianna Oklejak
Ilość stron: 48
Wydawnictwo:  ExpressMap

A na koniec chciałam Wam polecić przewodnik po Polsce, Justyny Tomańskiej, autorki strony najlepszedladzieci.com, który dzisiaj ma swoją premierę.
Przyznam, że jest to przewodnik dokładnie taki jakiego potrzebowaliśmy. 100 najciekawszych miejsc do zwiedzenia z dziećmi w Polsce. Każdemu miejscu poświęcone dwie strony, a na nich wiele cennych informacji dotyczących adresu, cen biletów, godziny otwarcia i do tego kod do zeskanowania, który przekierowuje nas bezpośrednio na stronę danego miejsca.
Jest on idealny gdyż zawiera informacje o wielu miejscach, o których w innych przewodnikach się nie pisze. Są tu klubokawiarnie, bawialnie, aquaparki, muzea, warsztatownie, czyli takie miejsca, do których warto wybrać się z dziećmi, Bardzo cenne informacje zawarte są w rubryce "atrakcje w okolicy", gdyż najczęściej jadąc do danego miejsca, nie chcemy skupiać się na jednym punkcie, ale dobrze wykorzystać czas i zobaczyć też inne miejsca. Mam nadzieję, że za jakiś czas pojawi się druga część, bo chętnie poznalibyśmy więcej takich ciekawych miejsc.


Dodatkowo książka zawiera zalaminowaną mapę, która jest bardzo czytelna i praktyczna w użyciu.
" Polska. Najlepsze dla dzieci" - do kupienia tutaj.

Przewodniki przyszły dzisiaj i jeszcze nie zdążyliśmy się nimi nacieszyć, ale zaraz po rozpakowaniu spędziliśmy przy nich miłe chwile. Polecam Wam zarówno te, jak i inne przewodniki i mapy wydawnictwa ExpressMap. Pani Ani serdecznie dziękuję za przesłanie nam map, uradowanie naszej rodzinki i powiększenie naszej kolekcji :)

Pozdrawiam Was wakacyjnie!
Iza

5 komentarzy:

 1. Rzeczywiście świetne! Podoba mi się to, że pojawiły się w nich tajemnicze opowieści o historii miasta, które mogą dodatkowo zainteresować maluchy :D Rodzice nie zawsze wiedzą o takich rzeczach, więc wsparcie jak najbardziej przydatne :D No i jak pięknie barwne są! Ale bez tego oczopląsu i niedopasowania kolorów, które zazwyczaj można znaleźć w książkach dla dzieci (zwłaszcza tych wydawanych hurtem, na skalę masową). Świetne!

  OdpowiedzUsuń
 2. Te przewodniki są rewelacyjne!!! Aż chce się podróżować :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie,że macie cały komplet My mamy przestudiowany poki co przewodnik po Krakowie który był tez z nami na wycieczce ☺

  OdpowiedzUsuń
 4. super! O tych pierwszych przewodnikach już słyszałam, choć nigdy nie miałam w dłoniach – doskonały pomysł :) my na Mazury zabieramy Podróżownik. Warmia i Mazury, ale na kolejne wyprawy trzeba będzie pomyśleć o tych z ExpressMap. A napisz, co ciekawego pani Tomańska poleca na Mazurach :) pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajne propozycje, szczególnie ta ostatnia o ciekawych miejscach w Polsce,często faktycznie nie wiemy ile pięknych miejsc jest to zwiedzenia :).Słonecznych, rodzinnych wakacji życzę i duzo odkrywania nowych, ciekawych miejsc :)

  OdpowiedzUsuń