czwartek, 12 maja 2016

""Oto jest..."

Dziś byłam z klasą Nikusia na wycieczce w moim rodzinnym mieście. W życiu bym nie przypuszczała, że to miasto przejdzie taką metamorfozę, Wycieczka była wspaniała. To co mnie bardzo zaskoczyło to organizacja. Wszystko dopięte na ostatni guzik. O wycieczce będzie w osobnym wpisie, za jakiś czas, bo trochę potrwa zanim wybiorę zdjęcia. Podczas gdy dzieciaki robiły zakupy na stoisku z pamiątkami mnie rzuciła się w oczy mapa. Od razu chciałam ją kupić ale nie była na sprzedaż. Gdy robiłam jej zdjęcie podeszła Pani i wręczyła mi 3 mapy. Po jednej:  dla mnie, wychowawczyni i drugiej mamy. Ucieszyłam się bardzo, bo lubię zbierać mapy, z miejsc do których się udajemy. Podczas wycieczki odwiedziliśmy kilka punktów. W restauracji, w której mieliśmy warsztaty z robienia pizzy, za podkładki pod talerze służyły również mapy- papierowe, piękne i kolorowe.
Od razy zapytałam czy można takie dostać na pamiątkę. Gdy gdzieś się wybieramy, fajnie jest przygotować się do tego wyjazdu. Lubię kupować tematycznie książki, przeglądać przewodniki i wyszukiwać ciekawostki o tych miejscach w internecie. Wczoraj sąsiadka poleciła mi stronę Niemapa.pl , na której można sobie ściągnąć i wydrukować mapy i pocztówki, na razie 3 miast: Wrocławia, Łodzi i Rzeszowa. Jest planowane powstanie mapy Poznania i mam nadzieję, że przed wakacjami się ukaże.
W podróż za granice póki co wybieramy się w tylko w marzeniach. Książki, o których chcę dzisiaj napisać, to takie trochę przewodniki, po najciekawszych stolicach europy. Gdy się je przegląda sprawiają, że jeszcze bardziej mamy ochotę zobaczyć te kraje, te stolice, te miejsca.
Oto jest: Nowy Jork, Londyn, Paryż i Rzym. Cztery fantastyczne, pięknie zilustrowane książki.
Duży format, twarda oprawa, piękne kolory, po prostu, fantastyczne książki.
Oto jest... to kultowa seria książek wydawnictwa Dwie Siostry. Autorem tekstu i ilustracji jest Miroslav Šašek.


"Oto jest Paryż" do kupienia tutaj "Oto jest Londyn"- tutaj

"Oto jest Nowy Jork" - tutaj

"Oto jest Rzym"- tutaj

Książki w korzystnej cenie można zamówić w pakiecie tutaj.

"Oto jest..."

Tekst i ilustracje: Miroslav Šašek
Tłumaczenie: Katarzyna Domańska
Wydawnictwo: Dwie Siostry

Pozdrawiam Was ciepło i serdecznie!

4 komentarze:

 1. Kochana! Jesteś wzorem zaangażowanej, aktywnej, energicznej, otwartej mamy! Ilość przedsięwzięć, spraw, w które się angażujesz jest imponujący i0 zachwycający. A do tego masz takie mieszkanie, że żyć się chce! Nieustannie podziwiam. Jesteś wielka! Ciepłe, wiosenne pozdrowienia ślę. Asia

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe książeczki, przykuwają uwagę. Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię książki dla dzieci z takim ładnymi ilustracjami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To cudna seria. Mamy "Oto jest Paryż", a resztę wypożyczaliśmy z biblioteki. Mój Tymek ma teraz na tapecie w przedszkolu Czechy i strasznie żałuję, że nie ma Pragi do kolekcji:)

  OdpowiedzUsuń