wtorek, 22 grudnia 2015

Kartki z grudniowego kalendarza


Marzyłam o tej porze dnia. Tyle się u nas ostatnio działo. Jestem bardzo zadowolona z tego powodu, ale też ogromnie zmęczona.
Grudniowy kalendarz wypełniony po brzegi. Tak się cieszę, że od dziś dzieci mają wolne w szkole, a razem z nimi ja. Bardzo lubię angażować się w życie szkolne naszych dzieci, ale wymaga to wiele wysiłku.
Najważniejszym wydarzeniem ostatnich dni, które przyniosło wiele owoców i wzruszeń, było ślubowanie na ministranta Dominika. 
W sobotę trzema rodzinami pojechaliśmy na oczekiwany przez chłopców film Star Wars. Tatusiowie z chłopakami poszli na film, a mamy na zakupy:) Sama jestem ciekawa tego filmu, ale poczekam aż będzie na DVD.
Od ostatniego wpisu minął ponad tydzień. Po drodze były różna spotkania, wyjazdy.
Powoli przygotowujemy się do świąt. W tym roku, będą one inne- WYJĄTKOWE.
Choinką stoi już ubrana. Mało sypiałam ostatnio, bo najwięcej przygotowań było związanych  z dniem dzisiejszym. W szkole chłopców była dziś wigilia, a klasa Dominika wystawiała jasełka.
Nikodem i 3 kolegów z jego klasy było owieczkami, dla których szyłam stroje, 4 grała dzieci z różnych stron Świata i 1 chłopiec był pastuszkiem.
Jestem pod ogromnym wrażeniem jasełek. Panie pięknie wszystko przygotowały, dzieciaki cudownie śpiewały i występowały. Po raz pierwszy w tej szkole były TAKIE piękne jasełka i nie uważam tak dlatego, że moi chłopcy w nich występowali;)


Po jasełkach w klasach były życzenia i poczęstunek. Dla dzieci atrakcją było dekorowanie pierniczków, które piekłam dziś o 6 rano.

Po powrocie do domu padliśmy ze zmęczenia.
Zrobiliśmy sobie wolne popołudnie. Jutro czeka nas kolejny intensywny dzień, ale postaram się zajrzeć z życzeniami i naszymi przedświątecznymi kadrami.

Pozdrawiam Was ciepło!
Iza

10 komentarzy:

 1. Gratuluję ślubowania Dominisia - wspaniale, że został ministrantem! W sobotę byłam z mężem na Star Wars, bo kolega z którym miał iść niestety zachorował. Film oglądałam w kinie IMAX w 3D i bardzo go przeżyłam, bo ja z tych wrażliwych ;-))) no i bardzo mi się podobał, ale co przeżyłam to moje ;-) Nigdy nie oglądałam wcześniejszych wersji.
  Wspaniałe jasełka! Chłopcy mieli piękne stroje, na pewno dostarczyli Ci dużo emocji biorąc udział w przedstawieniu.
  Życzę Wam wspaniałych, radosnych i rodzinnych Świąt! :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne chwile!
  Piękne zdjęcia a najpiękniejsze dla Was wspomnienia...

  Życzę udanych przygotowań i radosnych świąt...

  Pozdrawiam ciepło łamiąc się w myślach opłatkiem i cieszę się że jesteś. Szczęść Boże...
  Martita...

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudnie że Jasełka sa wciąż żywą tradycją Brawo dla chłopaków:-)
  Zdrowych spokojnych radosnych i rodzinnych Świat życzę

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałaś mnóstwo pracy, ale widać, że było warto zarwać noce;) Jasełka prezentują się na zdjęciach rzeczywiście wspaniale, jestem pod wrażeniem dziecięcych przebrań. Gratuluję ministranta i życzę odpoczynku, miłości i radości na Boże Narodzenie:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Izunia, nie ukrywam, że brakuje nam tu Ciebie bardzo, ale z drugiej strony rodzina jest najważniejsza, a te chwile w życiu chłopców jedyny, niepowtarzalne i szczególnie cenne. Tym bardziej, że możesz się w nie angażować bardziej niż inni rodzice. Znając Ciebie zrobiłaś milion zdjęć, zapisałaś wszystko co ważne w kalendarzu i na rodzinnej gazetce i teraz UWAGA....za powiedzmy 10 lat oglądacie to i dopiero jest frajda, wspomnienia cudne, łezka w oku i duma w sercu, że dałaś radę, że poświęciłaś nocny odpoczynek i że byłaś i pewnie będziesz najlepszą mamą na świcie dla swoich chłopaków. Bardzo Ci tego gratuluje, nie zmieniaj się. A co do WYJĄTKOWOŚCI tych Świąt to gratulować może :). Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie. Ila

  OdpowiedzUsuń
 6. Pełnych miłości i rodzinnego ciepła, magicznych Świąt ! Pozdrawiam - M.

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczna owieczka :) I dostojny król :) Kochana, niech to będą wyjątkowe Święta - tak jak napisałaś - wyjątkowe pod każdym względem, a zwłaszcza w sercu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. RADOSNYCH , RODZINNYCH ,KLIMATYCZNYCH ŚWIĄT WAM ŻYCZĘ....

  OdpowiedzUsuń