wtorek, 17 lutego 2015

Gra Pędzące Jeże

Są takie gry, które potrafią się znudzić już po 2 czy trzeciej rozgrywce, ale są też takie, które nawet po kilkudziesięciu rozgrywkach wciąż wzbudzają wiele emocji. Taką grą z pewnością były Pędzące Żółwie, które chłopcy dostali od naszych przyjaciół.
Gra Pędzące Jeże  jest trochę podobna do Pędzących Żółwi, choć zasady gry są inne, bardziej skomplikowane i wymagają umiejętności myślenia i "blefowania" :)


W skład gry wchodzą:

*Plansza
*55 kart
*36 żetonów punktów
4 figurki jeżyGra wykonana jest bardzo starannie, a kolorystyka jest miła dla oka:) Figurki jeży wykonane są z drewna i chłopcom bardzo przypadły do gustu."Celem gry jest doprowadzenie jednego z jeży do jego ulubionej przekąski. Gracze mają do dyspozycji specjalne karty, za pomocą któych przemieszczają jeże po trasie wyścigu. Gracze przesuwają wszystkie jeże, jednocześnie decydując jakie karty pozostawią sobie "na ręce". Wygrywa osoba, która na koniec ma na ręku najwięcej kart w kolorze zwycięskiego jeża"


Sugerowany wiek graczy od 6-106 lat:)
Pierwszy raz nasz 6 latek grał ze mną i byliśmy w jednej drużynie, tak aby mógł załapać o co w tej grze chodzi, gdyż na początku nie mógł zrozumieć, że nie może sobie wybrać jednego jeża i nim sterować, tylko przesuwamy się wszystkimi jeżami:) Jednak po pierwszej rozgrywne już wiadomo o co chodzi, zasady się rozjaśniły  i chce się zagrać po raz kolejny:)
 Gra wymaga skupienia i strategicznego myślenia. Idealna do rozwijania zdolności matematycznych. Jest przy niej dużo radości.

Gra Pędzące jeże
Liczba graczy: 3 - 5 osób
Wiek: od 6 lat
Czas gry: ok. 30 minut

Wydawnictwo EGMONT

Pozdrawiam!
Iza

8 komentarzy:

 1. Zapowiada się super gra! Piękna oprawa graficzna.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie bardzo podoba się kolorystyka już na samym pudełku:-)

   Usuń
 2. Lubię jak polecasz fajne gry. Pędzących żółwi nie znamy, ale w jeże chętnie byśmy zagrali.
  Pozdrawiamy!
  M.M

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się gdy mam możliwość polecić coś fajnego:-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. ooo, musze jej koniecznie poszukać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak leżałyśmy w szpitalu dziewczyna miała grę pędzące żółwie i strasznie mi ta gra wpadła w oko ale E. jeszcze ciut za mała :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo się cieszę, że przedstawiłaś tę grę! My mamy Żółwie (bardzo lubimy) i byłam przekonana, że Jeże są podobne. Teraz wiem, że na pewno Jeżyki też się u nas znajdą :)

  OdpowiedzUsuń