czwartek, 19 lutego 2015

7 CUDÓW ŚWIATADziś będzie o grze dla trochę starszych graczy. Sugerowany wiek graczy to od 10 lat, ale i tak bardzo chciałam ją mieć. Stwierdziłam, że jak gra nie będzie nadawała się jeszcze dla Dominika, to poczeka na chłopców, a póki co my rodzice się nią nacieszymy.

Uwielbiamy podróże po świecie i zwiedzamy w naszych okolicach wiele pięknych miejsc. Podróże w te bardziej odległe miejsca odbywamy wirtualnie palcem po mapie, a te bliższe realnie podczas naszych wycieczek po Polsce, bo póki co nie byliśmy jeszcze z dziećmi za granicą.

Te wycieczki palcem po mapie również są bardzo przyjemne. Zabawy z mapą należą do jednych z fajniejszych. Mamy w domu mnóstwo atlasów, przewodników, map i globusów. Bardzo fajną zabawką jest edukacyjna mapa interaktywna, a dla młodszych dzieci globus.

Ostatnio rozłożyłam z dziećmi grę "7 Cudów Świata" i już podczas samego jej oglądania mieliśmy mnóstwo radości.

Gra jest zamknięta w dużym, solidnym pudle, pięknie wykonanym, to trochę rekompensuje nam cenę gry, która jest jej jednym minusem, poza tym gra ma same plusy i jest wspaniała.

W skład gry wchodzą:
*7 plansz Cudów Świata
*7 kart Cudów Świata
* 49 kart  I Era
* 49 kart II Era
* 50 kat III Era
* 46 żetony Konflikt
* 24 monety o wartości 3
*46 monet o wartości 1
* 1 notes punktacji
* 1 instrukcja
* 2 kart wariantu dla 2 graczy


W grze 7 Cudów Świata gracze zostają przywódcami jednego z 7 wielkich miast.

"Gra 7 Cudów Świata toczy się przez trzy wieki. W każdej erze gracze otrzymują siedem kart z konkretnej talii. Wybierają jedną z kart, a pozostałe przekazują sąsiednim graczom. Gracze pokazują swoje karty jednocześnie (płacąc lub uzyskując surowce albo wchodząc w interakcję z innymi graczami na różne sposoby). Każdy z graczy wybiera następną kartę z talii którą wcześniej przekazali i proces zaczyna się od nowa, dopóki każdy z graczy nie odkryje po sześć kart z danego wieku. Po upływie trzech wieków gra się kończy".
Na początku gra wydaje się skomplkowana i pierwszy raz gra się trochę po omacku, zerkając co chwilę do instrukcji, a ta jest bardzo obszerna.

W środku znajduje się 7 kart z niezwykłymi Cudami Świata, wokół, których toczyły się nasze rozmowy i zabawa. To właśnie nad nimi spędzaliśmy czas z dziećmi.
 W naszych książkach i przewodnikach szukaliśmy tych niezwykłych Cudów, a także poszukiwaliśmy o nich informacji w internecie i szukaliśmy ich na mapach.


Gra jest warta polecenia i choć mamy ją od nie dawna, to już dużo wcześniej polecałam ją podobnie jak "Wsiąść do pociągu. Europa" w mailach osobom, które prosiły mnie o podpowiedzi prezentowe dla chłopca w wieku powyżej 8 lat. Myślę, że to idealny prezent i alternatywa do gier komputerowych.
Jest to świetny sposób na zaangażowane spędzenie czasu z najbliższymi.
Gra 7 Cudów Świata dostępna tutaj
Liczba graczy: 2 - 7 osób
Wiek: od 10 lat
Czas gry: ok. 30 minut
Projektant: Antoine Bauza
Wydawca: REBEL

Dziękujemy za życzenia zdrowia! Dzisiaj zdecydowanie jest poprawa. Jednak sen to najlepsze lekarstwo:)
Pozdrawiamy serdecznie!

1 komentarz:

  1. Świetna gra. Dzięki za polecenie:-)
    Pozdrawiam!
    Ela

    OdpowiedzUsuń