piątek, 30 maja 2014

SuperKid

Dziś chciałam Wam polecić fantastyczną stronę edukacyjną dla dzieci, na którą po raz pierwszy natknęłam się dwa lata temu.
"SuperKid to serwis dla rodziców dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym oraz nauczycieli, który powstał w 2006 roku. Jest to baza cennych materiałów edukacyjnych..
ponad 10.000 arkuszy kart pracy, ćwiczeń i łamigłówek DO WYDRUKU
ponad 1.250 łamigłowek, quizów, ćwiczeń i testów ONLINE
ponad 1.000 edukacyjnych kolorowanek tematycznych
350 bajek i opowiadań
aż 6 języków obcych do wyboru
i z każdym dniem, tygodniem i miesiącem
przybywa CORAZ WIĘCEJ!"

Ponad 6 lat temu mój mąż zamówił na stronie Złote Myśli książkę "ABC Mądrego Rodzica" Jolanty Gajdy.Od tej książki wszystko się zaczęło i mimo, że Dominik był jeszcze wtedy zbyt mały aby stosować większość rad w nim zawartych. Później zamówiliśmy kolejne książki tej autorki, tym razem w formie audiobooków. Zawierały one kolejne inspiracje głównie dotyczące inteligencji dziecka i sposobów jej rozwijania.
Był czas kiedy książka leżała na półce, a ja od czasu do czasu wracałam do niej myślami. Kiedy bardziej zagłębiłam się w blogowym świecie i znalazłam różne mądre strony przypadkiem trafiłam na blog SuperKid, a później na serwis, na którym się zalogowałam.
Przez jakiś czas dostawałam darmowe pakieciki. Chłopcy głównie grali on line w Memo ptaki i grzybki, które bardzo im się podobały.
Później wykupiłam abonament na pół roku. Dominik chodzi ł wtedy do zerówki więc korzystaliśmy głównie z kolorowanek, nauki matematyki i gier online zwłaszcza nauki na zegarze, która bardzo mu się podobała i szybko nauczył się odczytywać godziny.
Gdy poszedł do pierwszej klasy bardziej zagłębiłam się w stronę serwisu i zaczęliśmy z niej więcej korzystać.
Często dostaję od Was maile z pytaniemi i prośbami o porady dlatego dzisiaj korzystając z tego, że na stronie widziałąm promocje z okazji Dnia Dziecka chciałąm Wam polecić ten portal.
Podziwiam Panią Jolantę za jej wiedzę pedagogiczną, zaangażowanie i stworzenie tak cudownego serwisu.
Dzięki niej mam dostęp do wielu gotowców, z których chętnie korzystam.
Kiedyś wydawałam pieniądze na różne teczki przedszkolaka, kolorowanki itd. Teraz wystarczy drukarka i już mam gotowe ćwiczenia, takie jakie potrzebuję.
Chłopcy bardzo chętnie robią te ćwiczenia.Nikuś też jak tylko widzi, że Dominiś bierze się za odrabianie lekcji przybiega po jakieś ćwiczenie dla siebie.


Lubi dostawać w nagrodzie uśmiechnęte stempeki z uśmiechniętą minką.


I robi wszystko, żeby tylko nie dostać takiej paskudnej miny;)Bardzo fajne są pomoce do nauki angielskiego. Podobają mi się gotowe fiszki, czy różne ćwiczenia. Nasze ulubione to krzyżówki i wykreślanki.
Wspaniałe sa również ćwiczenia do lektur.
Przez najbliższe cztery lata jestem spokojna. Mam nadzieję, że z czasem serwis na tyle się rozwinie, że będzie zawierał również pomoce dydaktyczne dla klas 5 i starszych.
Jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami to odsyłam na stronę SuperKid (do 2 czerwca jest tam promocja) i serdecznie polecam!

9 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa stronka, na pewno skorzystam. Dzieci uwielbiają takie zadania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiedziałam,że są takie piękne i mądre stronki,polecę ją mojej siostrzenicy i jej dwóm urwisom:)

  OdpowiedzUsuń
 3. świetna strona !!! Dziękuję Izuś za polecenie !!! i jeszcze chciałabym spytać gdzie można nabyć takie fajowe stempelki ??? Ściskam mocno całą fajową rodzinkę ..

  OdpowiedzUsuń
 4. czy mogłabym dowiedzieć się gdzie można kupić takie fajne stempelki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znalazłam je na Amazon.

   http://www.amazon.co.uk/Maildor-Appreciation-Wood-Stamps-Multi-Color/dp/B00CXQ1Z6M
   Swoje kupiłam w hurtowni biurowej.

   Usuń
 5. Dołączam do pytania skąd takie super stempelki. Przydałyby mi się dla moich zerówkowiczów. I zapraszam do mnie, może jakiś pomysł na pracę plastyczną się przyda:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Stempelki kupiłam w hurtowni biurowej. Wcześniej długo poszukiwałam takich na allegro ale nie znlazłam. Stemple nazywają się Maildor
  Z tych jestem bardzo zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzień dobry, czy nadal korzysta Pani z tej stronki? Czy można użyć Pani adresu email do uzyskania rabatu? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń