środa, 13 września 2017

Gra DUPLIK

Tak jak zapowiadałam już na instagramie, dziś będzie króciutko, o grze, która bardzo nam się spodobała. Od stycznia czekała na swoją premierę w naszym domu, ale jakoś nie było wcześniej okazji i czasu. Dopiero teraz kiedy zrobiło się jesiennie i przeniosłam witrynkę z grami z pokoju Niko, do salonu sięgnęliśmy po tę grę.


Chłopcy, jak zobaczyli, że to gra o rysowaniu, to nie byli zachęceni, żeby w nią zagrać. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie umieją rysować. Jednak tekst na pudełku; "gra rysunkowa dla ludzi, którzy nie mają pojęcia o rysowaniu!", zachęca do tego, aby po nią sięgnąć.
Gra zawiera 60 kart, z  rysunkami. Po lewej stronie znajduje się rysunek, a po prawej opis, do dokładnie, w którym miejscu się na tym rysunku znajduje. Tekst jest trochę ukryty, aby samemu pomyśleć nad tym, jak ten rysunek opisać.
Gra polega na tym,, że z graczy wybiera się jedną osobę, która będzie dyrektorem artystycznym i zarządza kartami i punktacją za rysunki. Pozostali gracze dostają kartki z notesu i ołówki.
Podczas gdy dyrektor artystyczny opisuje z najdrobniejszymi szczegółami ilustrację z karty, a reszta stara się jak najdokładniej nie widząc go, tylko słysząc jego opis stworzyć jego duplikat.W pudełku znajduje się:
 • 60 kart z obrazkami i opisem
 • 1 plastikowa, czerwona płytka do zasłaniania pytań
 • blok kart z punktacją
 • klepsydra
 • kostka 
 • instrukcja
 • notatnik


Klepsydra odmierza czas, bo na narysowanie mamy 90 sekund. Na zakończanie jest ocena prac. My grając, ten punkt pominęliśmy.Gra nie jest skomplikowana, a granie w nią, to fantastyczna zabawa.
Gra idealna na zarówno dla całej rodziny, jak i na spotkanie towarzyskie z przyjaciółmi.
Fajnym pomysłem jest wykorzystanie Duplika na lekcji plastyki lub jakiś innych zajęciach.
Frajdę będą mieli zarówno dorośli, jak o dzieci.Gra tak nam się spodobała, że postanowiliśmy popracować na naszym rysowaniem.
Niko od poniedziałku, codziennie dopytuje, czy dzisiaj też zagramy?

Gra Duplik   do kupienia tutaj
Wydawnictwo: REBEL2 komentarze:

 1. Dzięki Iza za rekomendację. Musze ją kupić będzie idealna do wykorzystania na lekcje angielskiego:-))))))
  Pozdrawiam serdecznie:-)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię Twoje recenzje gier. Sami mamy ich sporo (chociaż nie aż tak ogromną kolekcję) i często do nich sięgamy :) A Twoimi recenzjami kieruję się stojąc przed dylematem wyboru nowej gry.

  OdpowiedzUsuń