niedziela, 23 kwietnia 2017

Świetliki MiłosierdziaZagadka to wielka, bo jak można nazwać:
Serce, co nie zmęczy się kochaniem
I nigdy kochać nie przestanie.
Bo ono nie kochać po prostu nie może...
A jest to...co? MIŁOSIERDZIE BOŻE

I o nim chcemy tu opowiedzieć,
Razem je w życiu odkrywać,
Nim się wciąż zdumiewać
I jego się uczyć jak mądrości serca.

Wiele razy tu na blogu polecałam Wam katolicki miesięcznik dla dzieci Anioł Stróż. Brat Tadeusz Ruciński, którego miałam przyjemność poznać w liceum jest redaktorem tego czasopisma i autorem wielu wspaniałych książek. Dziś w związku z świętem Miłosierdzia Bożego, chciałam Wam polecić przepiękną, jedną z najnowszych książek brata Tadeusza pt. "Świetliki Miłosierdzia."
Chłopcy książką są zachwyceni. Dominik przeczytał całą już kilka razy, a przeglądał ją wracając do niektórych opowiadań już z kilkanaście razy.
Książka zawiera 30 krótkich opowiadań, pełnych miłości, dobroci i miłosierdzia. Na marginesach przy każdym opowiadaniu pytania, nad którymi warto się zastanowić i porozmawiać z dzieckiem.
Na końcu książki krótka informacja o świętej siostrze Faustynie.

Jeśli macie ochotę przeczytać dzieciakom kilka opowiadań, to zapraszam TUTAJ.

Książka brata Tadeusza na tegorocznych Targach Wydawców Katolickich zdobyła nagrodę FENIKSA, w kategorii książek dla dzieci. GRATULUJEMY!!!


"Świetliki Miłosierdzia" tutaj
Autor: brat Tadeusz Ruciński
Ilustracje: Artur Nowicki
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła


Pięknej niedzieli Wam życzę!

2 komentarze:

  1. Patrzę ilustracje jakieś znajome. A to nasz ulubiony Pan Nowicki. Książka wartościowa. Z pewnością zagości na naszej półce. Nie mogę się doczekać, kiedy i my sięgniemy do jakiegoś czasopisma dla dzieci. Najchętniej już bym któryś zaprenumerowała. I mam rozterki. Anioł Stróż czy Mały Przewodnik Katolicki. Może podpowiesz, który będzie lepszy na początek.

    OdpowiedzUsuń
  2. Iza dziękuję za polecony tytuł. Zapisuje w kajecie.

    OdpowiedzUsuń