poniedziałek, 27 lutego 2017

Savoir- vivre dla dzieci

"Źle zbudowany dom można rozebrać i zbudować od nowa, ale źle wychowanego człowieka, nie da się wychować drugi raz"  Jan Władysław Dawid

O tej książce miałam napisać w perełkach lutego, ale robiąc przed chwilką jej zdjęcia doszłam do wniosku, że zasługuje ona na osobny wpis.
To zdecydowanie nasza perełka lutego. Dostaliśmy ją w przesyłce od naszego drogiego Brata :)
Przesyłkę odbieraliśmy z poczty, w drodze do Częstochowy dwa tygodnie temu, o ile się nie mylę. Książkę zaczęłam czytać na głos od razu, bo każdą stronę tak się miło czytało i słuchało, że nie wiadomo kiedy, a przeczytaliśmy połowę. W domu chłopcy już sami dokończyli czytanie.
Zdecydowanie nie jest to książka na jeden raz. Trzeba do niej powracać. Czytać na nowo rymowane zasady, myśli i cytaty i ciekawostki. Czytać i wprowadzać z dziećmi w życie.

Najwspanialsze jest to gdy obserwując dzieci widzimy efekty.
Niestety nie mogę powiedzieć, że moje dzieci są wzorem dobrego wychowania, bo wiele muszą się jeszcze nauczyć, ale to co mnie zachwyciło ostatnio, to jak będąc na pogrzebie, ważnego dla nas człowieka, gdzie kościół był wypełniony po brzegi ludźmi, ja z Niko byłam na chórze. Byliśmy dużo wcześniej i mieliśmy zajęte bardzo dobre miejsca. Wiedziałam, że msza, na której było mnóstwo ludzi będzie bardzo długa, dlatego cieszyłam się z miejsc siedzących. Zaraz po rozpoczęciu Nikuś rozglądał się dookoła wypatrując kogoś. Prosiłam go aby się nie rozglądał, bo już zaczęła się Msza.  On jednak nagle zszedł z miejsca, przecisnął się przez ławkę i podszedł do jednej starszej Pani, którą wypatrzył w tłumie, za filarem. Zawołał ją, aby usiadła na jego miejscu. Po chwili znalazła się jeszcze jedna Pani, która chętnie usiadła na moim miejscu.
Nawet nie macie pojęcia jaka byłam dumna z mojego syna. Podziwiałam go za odwagę i za to, że nawet nie musiałam mu nic mówić. Sama z tego wyniosłam naukę, żeby czasem się porozglądać dookoła, a nie tylko na boki ;)Książkę "Savoir- vivre dla dzieci" napisał ksiądz Janusz Stańczuk, który jest autorem wielu książek dla dzieci i redaktorem miesięcznika "Tak Rodzinie." My mamy jego książkę "Najdzielniejszy rycerz i inne baśnie", która jest wydana wraz z audiobookiem, czytanym przez Małgorzatę Kożuchowską. Bardzo ją lubimy.
Poradnik jest przepięknie wydany. Ładne ilustracje, kolorowa oprawa graficzna i przede wszystkim fantastyczne teksty.
Zachwycają nas  te rymowane nagłówki, do każdego zagadnienia. Miłe i wpadające ucho, łatwe do zapamiętania.
Dodatkowo, każde zagadnienie jest zilustrowane, opatrzone pięknymi cytatami oraz wspaniałymi ciekawostkami które aż miło poczytać.


   Savoir- vivre dla dzieci  - tutaj
Autor: ks. Janusz Stańczuk
Ilustracje: Aneta Fontner- Dorożyńśka
Wydawnictwo Sióstr Loretanek

Polecam Wam serdecznie tę książkę!
Dobrego dnia Wam życzę!

8 komentarzy:

 1. Dobrze, że taka książka znalazła się na rynku wydawniczym. Z pewnością lektura przyda się dzieciom, a i rodzice pewnie skorzystają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa propozycja, chętnie ją kupię i wykorzystam w pracy. Pozdrawiam Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam.Kocham czytać książki i usilnie staram sie zarazić tą miłościa również swoje dzieci.
  Ostatnio w moje ręce wpadła książka pt.Chata i powiem szczerze dawno nie przeczytałam nic bardziej pięknego.Od paru lat śledzę Pani bloga,który jest bardzo rodzinny i kolorowy:).Chciałabym bardzo polecić Pani tą książkę,która jest o miłości,bólu i wierze.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniała książka. Kupimy!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda świetnie! I faktycznie wierszyki/teksty wpadają w ucho :)
  A zachowanie Niko... :> Czasami zaskakują nas nasze dzieci - tak pozytywnie ;)

  Wszystkiego dobrego dla Was!

  OdpowiedzUsuń
 6. Mamy tę książkę w biblioteczce i powolutku do niej sięgamy. Jest naprawdę wartościowa.

  OdpowiedzUsuń
 7. O! Coś dla nas dopisuję do listy zakupów ;)
  Iza, zaintrygował mnie ten tytuł o rycerzu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Brawo dla dżentelmena :)
  A Książka REWELACYJNA. Będę jej szukać :) czekam na wpis o lutowych perełkach :)
  Urodzinowe życzenia dla synka ☺☺
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń