środa, 9 września 2015

Muminki komiksy Tove Jansson cz.1


O tej książce miałam napisać już przed wakacjami, ale jakoś mi umknęło i ilekroć chłopcy przeglądali ją w wakacje zbierałam się do tego aby to zrobić. Chcąc nadrobić zaległości książkowe dziś coś dla wielbicieli zarówno Muminków jak i komiksów.
Przyznam, że Dominik polubił Muminki dopiero po lekturze tego komiksu. To komiks zachęcił go do ponownego sięgnięcia po przygody Muminków, które mamy w książkach, w naszej biblioteczce.
Przy okazji ja również odnowiłam sympatię do tych stworków.
Moje dobranockowe wspomnienia z dzieciństwa to właśnie Muminki, Gumisie i Smerfy:) Były też inne bajki i z każdym rokiem coraz więcej, ale te trzy wspominam najbardziej. Jednak do Muminki wracam dziś z moimi dziećmi:)


"Tove Jansson oprócz książek o Muminkach stworzyła wiele muminkowych opowieści w formie komiksowych"stripów". Popularne paski były wydawane od 1957 przez ówcześnie największą gazetę na świecie “London Evening News”. W szczycie popularności kolejne losy całej plejady postaci z doliny Muminków śledziło na łamach prasy około 20 milinów czytelników w 40 krajach".

W pierwszym tomie komiksu o Muminkach zawarte są cztery opowieści, o przygodach tych sympatycznych bohaterów.Książka zarówno dla troszkę starszych dzieci, jak i dla dorosłych:)

Muminki do kupienia tutaj
 Autor: Tove Jansson
Wydawca: EneDueRabe

5 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Ja no nowo polubuje:) Dziękuję za odwiedzinki i pozdrawiam Cię serdecznie!

   Usuń
 2. Ostatnio mam bardzo dużą ochotę na powrót do całej serii o Muminkach:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi Muminki kojarzą się z beztroskim czasem dzieciństwa.

  OdpowiedzUsuń