wtorek, 23 grudnia 2014

Gra Abalone


Myślałam, że będzie gorzej pogodzić te wszystkie przedświąteczne przygotowania, z zajęciem nudzących się w domu dzieci. Był taki moment w poniedziałek, że chciały roznieść dom. Nie mogły nacieszyć się z wolnych dni, ale widząc mnie krzątającą się po domu, na początku nie wiedziały co ze sobą zrobić i jak nigdy co chwilę się kłóciły. Stwierdziły, że zajżą go kalendarza adwentowego, a tam pusto. Pominęłam 23 grudnia i nie włożyłam karteczki. Zaproponowałam im wspólne porządki i nie spodziewałam się, że aż tak mi pomogą. Gdy miały czas wolny czytały lub grały w nowe gry. Od Mikołaja przybyło nam ich trochę i wszystkie są fantastyczne, ale jest taka jedna, w którą się gra w dwie osoby - to ABALONE CLASSIC.


Pudełko z tą grą widziałam już w sklepie, ale nie wydała mi się jakoś szczególnie atrakcyjna jednak po otwarciu pudełka, a jeszcze bardziej po pierwszej rozgrywce, okazała się być fenomenalna!!!
Ga składa się z 28 kulek, po 14 czarnych i 14 białych oraz plastikowej sześciokątnej planszy ze specjalnymi rowkami. Rowki te służą do przesuwania kulek.
Gra polega właśnie na przesuwaniu kulek.
"Dwóch graczy zasiada do sześciokątnej planszy z wgłębieniami, w której umieszcza się po 14 białych kul i 14 czarnych. Gracze na przemian popychają swoje kule tak, aby ostatecznie wypchnąć poza planszę 6 kul przeciwnika. Przepycha się 1,2 lub 3 swoje bile (znajdujące się w jednej linii) do przodu, do tyłu lub na boki, przy czym 2 moje bile mogą popchnąć 1 bilę przeciwnika, 3 moje bile mogą popchnąć do 2 bil przeciwnika".


Zasady gry są bardzo proste i nasz pięciolatek świetnie obie z nią dawał radę :)
Kule wykonane są bardzo starannie i są dość ciężkie, dzięki czemu gra jest stabilna.
Sama uwielbiam w nią grać i gdy tylko nadarzy się okazja gram z moimi chłopakami.

Gdyby ktoś był zainteresowany grą to odsyłam tutaj.
Abalone Classic
Wydawca REBEL

Noc to zdecydowanie moja porana robienie przeróżnych rzeczy. Właśnie gotuję swój pierwszy w życiu kompot z suszu na wigilię. Gotuję go więcej bo lubię go pić nawet na drugi dzień, a do tej pory robiła go albo moja mama, albo Pawła. Jednego roku wyszedł tak pyszny i delikatny, że Dominiś wyjadał z niego owoce. Do tej pory nie udało się jeszcze powtórzyć tego smaku. W tle leci muzyka świąteczna i bulgocze mięso na świąteczne paszteciki.
Zdecydowanie za dużo czasu poświęciłam na zabawę z ciasteczkami. Dziś uświadomiłam sobię, że nie mam żadnych konkretów przygotowanych. Po powrocie z Rorat na stole czekał pasztet - przepyszny! Czekam aż farsz do pasztecików mi przestygnie i skrobię te kilka słów tu na blogu. Odpisuję na maile, których się nazbierało bez odpowiedzi.
Dziś dostałam maila z podziękowaniami za kartkę świąteczną. Ucieszyłam się bardzo bo to oznacza, że dotarła przed świętami :)
Obiecałam wpis z świątecznymi filmami i nawet zaczęłąm go przygotowywać, ale zajmowało mi to tyle czasu, że dałam sobie spokój. Rzadko oglądamy TV, ale na ten przedświąteczny mamy stałą listę filmów, która z roku na rok się zmienia. Przejrzałąm program w kilka z tych filmów będzie emitowanych podczas świąt. W tym czasie planuję spotkania z rodziną, ale ustawiłam już sobie nagrywanie kilku takich, których jeszcze nie oglądałam.
Z tych, które znam chciałam Wam polecić:
Holiday
Czekając na cud
Przyjaciel Świętego Mikołaja (kino familijne)
Listy do M
Te powyższe wiem, że będą w TV

Polecam Wam film Listopisarz (nie świąteczny, ale wpasowujący się w ten reflekyjny czas. Ogromnie wzruszający!)
Podobały mi się
Bajkowe Boże Narodzenie
Ciasteczkowe święta
Panna młoda na
12 życzeń
Najpiekniejsza gwiazdka
Pewnych gwieździstych świąt
Świąteczna zamiana
To właśnie miłość
Wracam do moich wypieków. Jutro wpadnę tu jeszcze na chwilkę z życzeniami dla Was, a tymczasem życzę dobrej nocy i dla spędzających czas w kuchni owocnej pracy :)

5 komentarzy:

 1. Radosnych, pełnych prawdziwej magii Świąt Bożego Narodzenia ! Pozdrawiam świątecznie - M.

  OdpowiedzUsuń
 2. Iza, Wszystkiego Dobrego! Dziękujemy za śliczną kartkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Radosnych, pełnych prawdziwej magii Świąt Bożego Narodzenia ! Pozdrawiam świątecznie - M.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gra zapowiada się fantastycznie!
  Pozdrawiam!
  D.

  OdpowiedzUsuń