poniedziałek, 11 września 2017

Niedziela

Jak to cudownie, że jest taki dzień tygodnia jak niedziela. Teraz odkąd pracuję, doceniam ją jeszcze bardziej. I mimo, że cały tydzień wstaję aby na 7 być w pracy, to w weekendy, mój wewnętrzny budzik, sam mnie budzi z myślami, co zrobić, aby ten dzień był piękny i budujący dla naszej rodziny. Co zrobić, aby spędzić go wspólnie zarówno na odpoczynku, jak i na jakiejś aktywności.
To coraz trudniejsze, aby zrobić coś wspólnie, tak aby każdemu dogodzić.


Nasze wakacyjne niedziele, zazwyczaj spędzaliśmy poza domem.
Wycieczki, to jedna z naszych ulubionych, rodzinnych  atrakcji. Udało nam się trochę pojeździć po Polsce.
Nadal mamy w planach weekendową wycieczkę do Lublina, Sandomierza, Kazimierza i kilku innych miast w tamtych okolicach.
Przed każdym weekendem zaczynamy w głowie burzę mózgów, co tu zrobić, aby było wspólnie, tanio i przede wszystkim fajnie dla wszystkich.
Czasem jest to wycieczka rowerowa, kino, kręgle, lodziarnia, spacer, plac zabaw, odwiedziny u przyjaciół i rodziny czy po prostu domowa pizza, domowe kino z chipsami i popcornem i wieczór gier planszowych.
Ta ostatnia opcja, czyli domowe świętowanie coraz bardziej mi się podoba, tym bardziej, że nadchodzi zima.


Idealnie na ten nadchodzący jesienny czas witryna z grami trafiła do pokoju dziennego, w którym odkąd zaczęła się szkoła, spędzamy coraz więcej czasu.
Połowa gier trafiła do pracy. Spokojnie zapełniłabym nimi jeszcze jedną taką witrynkę.


Wczoraj graliśmy po raz pierwszy w grę Duplik, którą mamy już od stycznia. Żałowałam, że tak późno po nią sięgneliśmy.

Nasze niedzielne   posiłki, kiedy jesteśmy w domu też takie spokojniejsze. Wczoraj się śmialiśmy, że na talerzach ziemniaki, schabowe i kapusta, czyli tradycyjny, polski, niedzielny obiad.
                                                                                                                             Niestety każda niedziela szybko się kończy.
Niedziela to również czas snucia marzeń i planowania nowo rozpoczętego tygodnia.


A jak u Was wyglądają niedziele? Może podsuniecie jakieś pomysły na rodzinne świętowanie tego dnia.
Ciepło Was pozdrawiam!
Iza

9 komentarzy:

 1. piękna niedziela!
  My niedzielę spędzamy zwiedzając okolice, spotykając się z rodziną albo w domu, we własnym towarzystwie. Od jakiegoś czasu najbardziej lubimy w domu, bo doszłam do wniosku, że chyba mamy nadmiar różnych aktywności w tygodniu i niedziela jest dobrym czasem by się wyciszyć i pobyć ze sobą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna ta Twoja niedziela, Izuś. Ciepła i domowa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie piszesz o byciu rodziną, obserwuję wiele rodzin i mam wrażenie, że większość woli mieć dzieci
  z głowy niż spędzić z nimi czas. Nasze niedziele to wspólna msza rano, potem śniadanie, czas wolny dla siebie do obiadu (nastolatki) a po obiedzie razem. Naszym nawykiem stały się wieczorne spacery lub popoludniowe wyjazdy na rowerach. W niedziele też często spotykamy się z rodziną. Zdarzają się nam też weekendowe wyjazdy. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak miło zobaczyć Cię w domowych pieleszach. Te ziemniaki, schabowe i kapusty to rzeczywistość każdej z nas! Ściskam Cię najserdeczniej. Dobrego każdego dnia tygodnia.
  Asia

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam gry - wcale się nie dziwię że masz ich tak dużo! To świetna zabawa.
  Ps ja zawsze celebruje z moim ukochanym śniadanie niedzielne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zauwazylam ze zesyty z biedronki kupilas:) fantastyxzne sa.tez mam kilka. Ciagle dorzucam nowe ;) ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. My tez uwielbiamy niedziele. Głównie dlatego, ze jest to jedyny nasz wspólny dzień kiedy mamy obydwoje wolne!:) piękne kadry, piękna Ty:)
  Uściski
  Patrycja

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo się cieszę ,że jest wpis taki bardziej domowy. To chyba za sprawą zbliżającej się jesieni i potrzeby przebywania w domu. Właśnie na taki czekałam. Pozdrawiam najserdeczniej anitaw

  OdpowiedzUsuń
 9. Iza, własnie w ostatnią niedzielę narzekałam że trochę się rozleniwiliśmy i ten dzień przelatuje nam przez palce. U nas podobnie, wycieczki, odwiedziny u rodziny. Jeśli jesteśmy na miejscu- to wspólny, uroczysty obiad. To wyniosłam z rodzinnego domu, w niedzielę, po sumie zazwyczaj wraz z babciami siadaliśmy do wspólnego posiłku....no i obowiązkowo był wtedy rosół. Nasza niedzielna kuchnia jest mniej monotematyczna...chociaż nie, na śniadanie zazwyczaj jajka ;)

  OdpowiedzUsuń