wtorek, 27 stycznia 2015

1,2,3! SZUKAM!

Od ostatniego wpisu minął tydzień, a ja mam wrażenie, jakby to było dwa dni. Dużo się dzieje w ostatnim czasie i nadchodzące dni również zapowiadają się intensywnie. W piątek chłopcy idą ostatni dzień do szkoły/przedszkola i rozpoczynamy ferie. Dzieciaki już odliczają dni ponieważ bardzo nie moga się doczekać.
Dziś chciałam Wam polecić fajną grę dla dzieci ale nie tylko. Gra to 1,2,3! Szukam!


Sugerowany wiek to 6-106 lat, ale w instrukcji jest też wersja dla dzieci młodszych.
Jak sama nazwa gry wskazuje, gra polega na szukaniu. Zwierzątka bawią się w chowanego, a poszczególni gracze muszą wykazać się spostrzegawczością i zgadnąć jakie ruchy wykonało szukane zwierzątko :)
W skład gry wchodzą:
32 karty zwierząt
18 kart akcji
26 figurek zwierząt
40 żetonów


Grę rozpoczynamy od rozdania kart. Każdy gracz dostaje zestaw 4 kart zwierząt. Na stole ustawiamy wybrane losowo 15 figurek zwierzątek.
Obok kładziemy potasowane karty akcji.
Grę zaczyna gracz, który ostatnio widział krowę. Gracze przyglądają się zwierzątkom ułożonym na stole. Gracz, który rozpoczyna grę prosi wszystkich o zamknięcie oczu, odlicza do dziesięciu i wykonuje zwierzątkiem ruch, jaki wskazuje pierwsza odkryta karta akcji. Zadania na karcie akcji to np. przemieszczeie zwierzątka wskazanego na karcie w dowolnym kierunku, zamiana miejscami wskazanych zwierzątek, zabranie zwierzątka i odłożenie go do pudełka lub dodanie jakiegoś zwierzątka.Gdy gracz wykona ruch i odliczy do 10, pozostali gracze odkrywają oczy i gracz zadaje pytania. Za prawidłowo wskazane karty z odpowiedziami przyznawane są punkty.
1,2,3! Szukam! to gra, która pomaga dzieciom ćwiczyć pamięć i koncentracje. Liczy się w niej przede wszystkim spostrzegawczość.
Gra jest fantastyczna i dzieciaki od razu bardzo ją polubiły. Dodatkowym atutem gry jest to, że można w nią grać od 2-8 osób. W ferię zaprosiliśmy do nas trochę dzieciaków i może uda się zagrać w nią w szerszym gronie.
Pozdrawiam Was serdecznie!

Gra 1,2,3! Szukam!
Liczba graczy 2-8 graczy
Czas rozgrywki 15 min.
Wiek 6-106 lat (zawiera wersję dla dzieci w wieku 4 lat)
Wydawnictwo EGMONT


4 komentarze:

 1. życzę mile spędzonych ferii .Edyta

  OdpowiedzUsuń
 2. gry nie znam....ale zapowiada sie interesująco...udanych ferii....

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda bardzo fajnie, chociaż reguły brzmią trochę enigmatycznie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już nie mogę doczekać się, kiedy będę mogła grać w planszówki z moim Hubisiem :-)

  OdpowiedzUsuń