poniedziałek, 24 lutego 2014

MaMy kalendarz mamy plany

Odkąd pamiętam lubiłam kalendarze. W plecaku, w podstawówce nosiłam taki maleńki kieszonkowy. Później w liceum trochę większy, a w klasie maturalnej czyli od 2002 roku prowadzę terminarz, w którym każdego dnia coś zapisuję, zazwyczaj na koniec dnia co się działo, z kim się spotkaliśmy i różne informacje dotyczące dzieci. Na samym dole zapisuję ich ciekawe powiedzonka, pytania, a kiedyś pierwsze słowa, a na samej górze to co najważniejsze.
Odkąd Dominik zaczął chodzić na zajęcia dodatkowe na kartce z bloku technicznego robiłam rozpiskę na cały tydzień. Taki tygoniowy planner.
Ostanio przy okazji poszukiwania gry Pytaki znalazłam stronę MaMy kalendarz, na której Pytaki również są w sprzedaży i znalazłam MaMy kalendarz z opcją do wydruku. Kalendarz jest przystosowany do roku szkolnego i zawiera rubryki dla członków rodziny, oraz rubryka na planowanie posiłków.


Najpierw drukowałam sobie po tygodniu, a wczoraj hurtowo wydrukowałam na papierze zdjęciowym matowym do końca maja, bo od maja do kupienia będzie dostępny na nowy rok szkolny 2014/2015.Oprócz kalendarza można sobie wydrukować inne ciekawe pomoce ułatwiające życia każdego dnia, zwłaszcza w przypadku gdy się ma ucznów czy przedszkolaków w domu.
Mnie bardzo spodobała się karta Punktualne poranki.
Mamy problem z porannym wstawaniem chłopców i karty zdecydowanie ułatwiają nam sprawę.
Wczoraj też wydrukowałam więcej bo poprzednie się skończyły.Nie zawsze udaje się zdobyć pieczątkę :(
To co bardzo mi się spodobało to również karty do gry w Bingo w czasie podróży. Raz już użyliśmy i podobały się chłopcom.


Bardzo podobają mi się Karty pożegnania bez płakania pomocne zwłaszcza przedszkolakom, którzy mają problem z rozstaniem się z rodzicami.
Wszystko to dostępne jest bezpłatnie do wydruku na stronie MaMy Kalendarz.
A tym którzy mają problemy z organizacją czasu w rodzinie polecam bardzo wartościowy blog Marty, który odkryłam w niedzielę Mądra Miłość i dwa artykuły o zarządzaniu czasem tutaj i tutaj.

Pozdrawiam Was serdecznie!
Iza

13 komentarzy:

 1. Dziekuję za ten wpis Izuniu :) To coś bardzo dla mnie :) Dobrego dnia, ja zaraz zmykam do pracy po tygodniowym L4

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, przyda mi się niebawem jak córka pójdzie do przedszkola :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ostatnio jak op czyms pomyslę to Ty wpis tworzysz z gotową odpowiedzią :) heh... myślałam o takim kalendarzu, z racji tego, że nieustannie wędrujemy mamy wiele kontroli, spotkań i chciałam to wszystko miec opisane :) i mysałam gdzie kupić taki, a tu proszę :) gotowe i proste :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piekny ten Wasz kalendarz!!! U nas bez kalendarza ani rusz! Sama wiesz jak to jest..jesli ma sie jeszcze 2 dzieci..a to pilak,a to konie..yoga itd...bez konca.Nie robie zadnego terminu bez kalendarza....
  ))Pozdrawiam slonecznie ))

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję Iza za ten namiar...z kalendarza skorzystam z chęcią ;-). Jeśli masz ochotę zapraszam Cię do siebie na małą zabawę ;-). pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 6. Te motywacyjne karteczki porannego wstawania są super. U nas od tego półrocza zmienił się podział godzin i chodzimy do szkoły na rano, a ze wstawaniem niestety są problemy. Wydrukuję karteczki i mam nadzieję, że to pomoże :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Rewelacyjnie to masz zorganizowane;) Świetna sprawa:)
  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślałam w ostatnim czasie o czymś takim dla nas. Zapamiętywanie dat przekracza moje możliwości. Terminarza nie potrafię prowadzić, bo ciągle nie wiem, gdzie go mieć, żeby był pod ręką zawsze (na studiach torebka była zawsze pod ręką). Dziś rano już nawet obmyśliłam miejsce, gdzie by takie coś zawiesić. A teraz.... proszę bardzo - podane na tacy:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ty to jesteś genialną mamą, świetny pomysł z tym kalendarzem!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale wypasiony kalendarz :) Ja zawsze muszę mieć taki,na którym będę mogła zapisywać różne rzeczy.W sklepach niestety nigdy nie mogłam znaleźć takiego wiszącego kalendarz który by miał sporo miejsca na zapiski.Dlatego też sama sobie drukuję ;p
  Miłej nocki!

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetne pomysły. Dziękuję za namiary! Bingo wydaje się być świetne!

  OdpowiedzUsuń
 12. witam
  nie moge kupic tego kalandarza-wyczerpany nakład-jak go drukowac-ratunku:(

  OdpowiedzUsuń
 13. Widze, że zakładka dodatki jest w przebudowie. Jeśli chcesz wydrukować kalendarz na każdy tydzień proponuję zapisac sie na newsletter lub napisac wiadomosc z prosba o przeslanie kalenarza w pliku pdf. jesli jest taka mozliwosc. Dostepny w sprzedaży jest kalendarz na każdy miesiąc.
  Pozdrawiam!
  Iza

  OdpowiedzUsuń