piątek, 25 czerwca 2021

Majowe radości

Ach co to był za maj! Piękny,  pachnący, kwitnący,  ale też zimny, kapryśny i bardzo intensywny. 

Była spokojna majówka,  powrót do szkoły, miłe spotkania i fajny czas w domu,  gdy na dworze było deszczowo, choć spacerów podczas deszczu, również nie brakowało. 

 Nasze drzewka owocowe w tym roku wyjątkowo późno zakwitły, dlatego na spacerach nie mogłam się nacieszyć, każdą kwitnącą gałązką.

W domu coraz częściej otwieraliśmy drzwi balkonowe i okna na oścież, aby wpuścić do domu majowe powietrze. Mimo chłodnych nocy przyjemnie się spało przy otwartym oknie.
Wszyscy mamy dużo radości z tym maluszkiem. Znów bawimy się leżąc na podłodze, biegamy za nim po domu na czworakach, kładziemy się obok na brzuchu, bujamy się z nim na huśtawce. Chłopcy coraz częściej wspominają swoje wczesne dzieciństwo.
Coraz więcej czasu zaczęliśmy spędzać na zewnątrz,  poza wózkiem. Zabawy na kocyku, a właściwie na trawie, są bardzo przyjemne, zwłaszcza, że trawkę można skubać.


Leoś lubi zwiedzać świat i w mgnieniu oka z kocyka przemieszczał się na trawkę. Wystarczyła chwila, a już był w połowie trawnika.Nie ma jak u taty!


Na początku Leoś zamiast raczkować, próbował od razu wstawać i robił różne akrobacje.


Mało kiedy ma na nóżkach skarpetki :)


Wydaje mi się,  jakbym sama nie dawno czytała te książkę, a to było ładnych parę lat temu. 


Leoś wyrósł już z kosza i kupiliśmy mu łóżeczko,  jednak cały miesiąc stało ono w salonie.  Dzięki temu mieliśmy go cały czas na oku😘 
Zaraz na początku maja odwiedziły mnie dziewczyny z naszych spotkań i Leoś przy nich po raz pierwszy sam wstał w łóżeczku. 
Już nie mogę się doczekać, kiedy znów spotkamy się w większym gronie.
                  


Cały rok czekam na ten widok. Kwitnące drzewa i suszące się pranie, kołyszące na wietrze.Pierwsza wyprawa pociągiem Leonka. 
Wybraliśmy się do Częstochowy do mojej siostry Beatki. Od dawna zapraszała mnie na paznokcie i tym razem udało się wybrać. Chcieliśmy to zrobić, zanim chłopcy wrócą do szkoły.


Leoś z zaciekawieniem wyglądał przez okno.
Nasza wyprawa była bardzo udana. Z powrotem wróciliśmy z moją siostrą Kasią.
Takie piękne paznokcie sobie wybrałam. Miałam krótkie więc chciałam coś delikatnego.Zniosłam ze stryszku kosze, które w maju rozpoczęły sezon piknikowy.W maju minęło nam 8 miesięcy.

 

Jaka to radość móc być w domu i spędzać czas z dziećmi.  


Kiedy lało i wiało oglądaliśmy świat zza okna.

Chłopcy w maju wrócili do szkoły. Pod koniec tego czasu Dominik miał jeszcze online konkurs z języka angielskiego. 
25 maja zaczęły się egzaminy ósmoklasisty. 


Sąsiadom pożyczyliśmy stół  i krzesła,  na komunię ich synka i nagle nasz salon zrobił się duży.  Leoś miał mnóstwo miejsca do zabawy i raczkowania. Każdy ciepły dzień był przez nas jeszcze intensywniej wykorzystany, na dłuższe spacery i zabawy na dworze.Czasem chodziliśmy do lasu.
cNie ma to jak wycieczka rowerowa z kolegami.


Odwiedziliśmy rówieśnika Leosia kolegę.Chłopcy pomagali w zakładaniu ogródka społecznego, w ramach działań Stowarzyszenia sąsiedzkiego.

 


Jak tylko na drzewach pojawiły się kwitnące kwiaty,  zaczęłam znosić do domu gałązki że spacerów. 
Takie bukiety cieszą najbardziej. 


Choć takie również są bardzo miłe❤26 maja świętowaliśmy Dzień Mamy.  Chłopcy od rana starali się uczcić ten dzień. Niko miał wolne,  a Dominik egzamin z matematyki,  ale po powrocie spakowaliśmy koszyk z jedzeniem i pojechaliśmy w miłe miejsce.  Po drodze zamówiliśmy pyszną pizzę.To był bardzo piękny i intensywny dzień.
Na Dzień Mamy dostałam os chłopców po bukiecie róż, ale tradycyjnie bukiecik polnych kwiatów też był.
Śpiącym Leosiem kończę ten wpis, bo samej mi się spać chcę, a za chwileczkę północ.

Nie lubię nadrabiać zaległości, ale niestety zdjęcia miałam zablokowane, na wyjętej z telefonu karcie pamięci.

7 komentarzy:

 1. Bardzo ładne zdjęcia, tchną miłością i pokojem!

  Mam taki sam kredens, tylko dolne drzwiczki jedne inne :). Miło dzielić z kimś gust .

  OdpowiedzUsuń
 2. Krásna rodinka, krásne fotografie... a útulný domov!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowne zdjęcia, jak zawsze :) Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 4. Za wami piękny maj🙂 Co czytając Twoj post nabieram ochoty, żeby samej zostawiać na swoim blogu takie podsumowania miesiąca a przy tym troszkę żałuję, że tego nie robię. Piękna pamiątka, choćby patrząc na to jacy Twoi chłopcy już duzi a tutaj w domowym zakątku są czasy i wspomnienia kiedy byli jeszcze maleńcy 🙂
  Uściski od naszej rodzinki🙂

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Twoje wpisy i wiesz o tym dobrze :) Nie mogłam doczekać się chwili, kiedy zasiądę przed komputerem, ale cierpliwie czekałam na odpowiedni moment, by móc się tą chwilą jak najlepiej cieszyć! Jak zwykle przepiękny wpis, tyle w nim ciepła rodzinnego, miłości, naturalności, a jednocześnie dbałości o każdy szczegół! Niesamowita dawka motywacji! Trzymam kciuki, by Dominikowi udało się dostać do wymarzonej szkoły, wierzę, że tak będzie! A Leoś...tak bardzo przypomina mi Nikodema. Są bardzo podobni :) Pozdrawiam Was wszystkich i wyczekuję kolejnego wpisu!

  OdpowiedzUsuń
 6. Już 8 miesięcy, ale ten czas leci. Miło ogląda się Was uśmiechniętych, a Leoś wypisz-wymaluj bardzo podobny do taty. Pozdrawiam serdecznie i czekam na zdjęcia czerwcowe

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię Twoje zdjęcia i opisywanie codzienności. Bravo za dawanie przykładu wiarą i życiem rodzinnym. Jesteście piękni na dwojaki sposób, zewnętrzny i wewnętrzny. Gosia, rajchel.net #dobrykomentarz

  OdpowiedzUsuń