poniedziałek, 9 maja 2016

"Na ostatni guzik. Rok z księdzem Janem Twardowskim""Na ostatni guzik. Rok z księdzem Janem Twardowskim", to wspaniała pozycja książkowa.
Już dawno wpadła mi w oczy okładka. Jest prześliczna, taka radosna, kolorowa, po prostu piękna.
Gdy otwarłam książkę moim oczom ukazał się przepiękny kalendarz z ilustracjami z książki, autorstwa Elżbiety Kidackiej. Przyznam szczerze, że oglądając książkę na stronie nie doczytałam, że będzie do niej dołączony kalendarz, dlatego był on dla mnie miłą niespodzianką.
Na każdy miesiąc jest wybrany piękny cytat ks. Jana, pasujący do danego miesiąca.


Sama książka, to takie kalendarium. Każdy rozdział to jeden miesiąc, a na początku rozdziału wypisane ważne święta, nie tylko kościelne, przypadające w danym miesiącu.
Wybrane opowieści miło się czyta. Język jest prosty i przystępny, dla małego czytelnika.Chłopcom podobały się słowa: '' Czy słońce świeci, czy nie świeci,
szkoła się nudzi bez dzieci"
Fajnie mieć te wszystkie znane i mniej znane święta, zebrane w jednym miejscu. Łatwiej o nich pamiętać i wspólnie, rodzinnie je celebrować. Dodatkowo super jest przeczytać w czasie świętowania odpowiednio dobraną opowieść.
Książka pięknie wydana w twardej oprawie myślę, że będzie stanowić fajny prezent.
Cieszę się, że oprócz tych tradycyjnych świąt jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc, świąt narodowych mamy też Dzień Babci, Dziadka, Mamy, Dziecka, Rodziny, Przyjaciela. Możemy świętować Dzień Wiosny, koniec szkoły, koniec wakacji, rocznice. Celebrując rodzinnie te wyjątkowe dni, sprawiamy, że nasze życie jest piękniejsze i barwniejsze, a dzięki tej książce, to nasze świętowanie może być jeszcze ciekawsze.

"Na ostatni guzik. Rok z księdzem Janem Twardowskim" - do kupienia tutaj
Autor: ksiądz Jan Twardowski
Wybór i opracowanie: Aleksandra Iwanowska
Ilustracje: Elżbieta Kidacka
Wydawnictwo: Święty Wojciech

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę pięknego tygodnia!

1 komentarz:

  1. Kochana skąd Ty bierzesz te ksiązki? Coraz częściej mnie zadziwiasz:) Pozycja "Ostatni guzik" wydaje się bardzo interesująca!:)

    OdpowiedzUsuń