wtorek, 19 kwietnia 2016

Tablice edukacyjne EDUART

Pamiętam okres, kiedy nasz wtedy 6 letni Dominik był zafascynowany flagami. To był czas Zygzaka i jego wyścigów wokół globu. Dominik non stop rysował wtedy flagi. Miał takie odcięte od jakiejś mapy, zwinięte w rulon, które zawsze były pod ręką. Siadał i przerysowywał sobie te, które mu się najbardziej podobały. Na swoje 7 urodziny dostał grę flagi. Już następnego dnia po urodzinach w nią zagraliśmy. To było do przewidzenia, że Dominik nas ogra. Nie sądziliśmy jednak, że rozpozna aż tyle flag, a dokładnie 98 !!! Dla mnie było to niewiarygodne, bo aż wstyd przyznać ile ja odgadłam ;(
Dominik wiele rzeczy nauczył się właśnie tak MIMOCHODEM.
Do takiej nauki mimochodem idealne są te tablice EDUART, które mamy od kilkunastu dni.

Pierwsza z nich to Nasza Planeta Ziemia- Polityczna Mapa Świata, zawierająca podstawowe informacje o państwach, stolicach, powierzchni, językach i walucie.











Mapa jest piękna, przejrzysta i czytelna. Posiada nie tylko walory edukacyjne, ale również stanowi piękną dekorację pokoju. U nas zajęła póki co miejsce, na półce, ale po remoncie w pokoju Dominika zawiśnie na ścianie, podobnie jak drugi eduart, jakim jest Poczet Królów i Książąt Polskich.

Poczet jest do wybory w dwóch wariantach kolorystycznych- na białym lub na srebrnym tle. My mamy na białym z dodatkowym kodem kolorystycznym. Dzięki któremu, zapamiętując kolor tła, zapamiętujemy dynastię.
Eduart zawiera chronologiczny spis władców od Mieszka I do Stanisława Augusta Poniatowskiego. Każdy z władców jest sportretowany, z odwzorowaną koroną wg. rysunków Jana Matejki. Pod rysunkiem władcy jest opis dokonań, informacja o dynastii, rodzicach, daty: narodzin, śmierci i panowania oraz najważniejsze wydarzenia.








Pomysłodawcą i wykonawcą tablic jest grafik - Sever Słowikowski.
W ofercie Eduart jest jeszcze Układ Okresowy Pierwiastków. Myślę, że za jakiś czas i w niego się zaopatrzymy. Każdy z eduartów jest do wyboru na folii twardej PCV o grubości 0,3 mm matowej białej - taka jest nasza mapa i można ją do ściany przykleić, lub wybrać sztywną, na płycie kompozytowej z aluminium- etalbond białej czyli takiej jak nasz poczet.

Zamawiać tablice oraz poczytać na ich temat więcej informacji można tutaj.



  • Osobiście uwielbiam wszystkie tego typu pomoce naukowe, dlatego cieszę się, że coraz więcej takich rzeczy powstaje. Podziwiam ludzi z pasją i głową pełną pomysłów.
  • Pozdrawiam Was serdecznie!
  • Iza

9 komentarzy:

  1. Pamiętam ten okres, kiedy Dominika fascynowały flagi. To było zadziwiające!
    Pomysł z mapą w pokoju chłopców świetny i zapewne pomocny w nauce. Dobrze że wspomniałaś o pierwiastkach. Ola coś burczy pod nosem że ,,nienawidzi chemii,, chodź to ścisły umysł ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba zamówię, żeby sobie co nie co odświeżyć...Pozdrowienia wiosenne. Asia

    OdpowiedzUsuń
  3. Izo, wielkie dzięki za informację! Te tablice są genialne! Właśnie zastanawiałam się jak zrobić mapę z kontynentami, ale nie zakrywając politycznej. A tu mam wszystko w jednym i do tego flagi. Super :)))
    Czy możesz jeszcze napisać, jaka to książka/atlas, która leży na biurku? Wygląda bardzo ciekawie.
    Pozdrawiam serdecznie,
    Magda

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Książka to Mapy wydawnictwa Dwie Siostry. Pisałam o nich tutaj:
      http://domowyzakatek.blogspot.com/2013/12/mapy.html
      Pozdrawiam!
      Iza

      Usuń
  4. Śliczny pokoik i świetnie wkomponowane detale, czy mogłaby Pani napisać skąd ten plakat z bohaterami z bajki Auta?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Plakat był w gazetce lub książeczce aktywizującej z bajki Cars, ale nie pamiętam niestety jakiej?
      Pozdrawiam!

      Usuń
  5. Super tablice dla dzieci do utrwalania materiału.

    OdpowiedzUsuń