czwartek, 10 grudnia 2015

Świąteczna gra

Pamiętacie jak pisałam o NieZwykłej:) grze PYTAKI tutaj i tutaj.
Jest to gra do której często wracamy. Ostatnio ubolewam, że mamy na to mało czasu, ale mam nadzieję, że w najbliższym wolnym czasie do niej wrócimy. Otóż bardzo spodobała mi się idea gry. W zeszłym roku zapragnęłam, abyśmy podczas świątecznego spotkania z rodziną zagrali w coś podobnego, ale z świątecznymi pytaniami. Od dawna miałam ochotę na jakąś świąteczną grę, ale nic takiego nie znalazłam, dlatego w dwa wieczory stworzyłam nasze świąteczne pytaki. Jeden wieczór poświęciłam na wymyślenie pytań, które mąż mi wydrukował w kształcie kółeczek na bloku technicznym, a drugiego wieczoru wycinałam kółka z papierów do scrapbookingu i naklejałam na nie pytania.
W sklepie znalazłam idealne pudełeczko świąteczne w kształcie domku, z którego fajnie się losuje pytania.


Z starej układanki zrobiłam świąteczną kostkę do gry i miała powstać też wersja planszowa, ale na nią jeszcze nie mam do końca pomysłu.

Na kółeczkach oprócz pytań są również zadania np. wymień osoby, które przybyły do stajenki powitać Nowonarodzenego Jezusa albo zaśpiewaj zwrotkę kolędy itp.
Nasza świąteczna gra umiliła nam czas podczas zeszłorocznego, świątecznego spotkania rodzinnego. W tym roku spróbuję ją rozszerzyć.

A może Wy macie jakiś pomysł na stworzenie świątecznej gry planszowej?

Pozdrawiam Was ciepło!
Iza


9 komentarzy:

 1. Super pomysł :)
  Po Twoich opiniach na temat pytaków zakupiłam je w tym roku dla starszego synka (oczywiście z myślą o całej rodzinie) mam nadzieję, że przyjmą się u nas tak jak u Was :)
  Pozdrawiam serdecznie
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczny pomysł z tą świąteczną wersją pytaków :) A i wykonanie bardzo ładne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja dokładnie tak jak Ty chciałam mieć grę podobną do "Pytaków" (bo "pytaki u nas bardzo się sprawdziły) i zrobiłam coś podobnego tylko,że dodałam elementy gry "5 sekund" ,nie są pytania typowe tylko świąteczne ale też dotyczące naszej rodziny (np.wymień 3 wspólne wyjazdy rodzinne w zeszłym roku ,podaj nr buta każdego z członków rodziny ,wymień po 1 ksiażce ,którą przeczytał każdy z graczy w ostatnim roku itp) i tak jak w grze "5 sekund" i tu mamy odpowiedź udzielić w ciagu 5 sekund:) Połączyłam dwie nasze ulubione gry i mamy grę idealną dla nas,Chciałam aby gra dotyczyła naszej rodziny ale też aby było dużo śmiechu:)
  Wszystkiego dobrego:)
  Agnieszka.

  OdpowiedzUsuń
 4. świetny pomysł....wiedza na temat Bożego Narodzenia jest ważna....ja Natalce czytam książeczki o tradycjach bożonarodzeniowych żeby wiedziała ,że te święta to nie tylko prezenty i dekoracje....

  OdpowiedzUsuń
 5. Twoja propozycja jest naprawdę zachęcająca...
  Pięknie wykonalas tą grę

  Martita

  OdpowiedzUsuń
 6. Super !!!!!!!!!!!!!!!! Też lubię takie gry:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super !!!!!!!!!!!!!!!! Też lubię takie gry:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudowne! Jak tylko patrzy się na te zdjęcie to od razu czuć klimat :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Od razu chce się świąt mimo, że dopiero się zakończyły :)

  OdpowiedzUsuń