piątek, 19 września 2014

Gra "Bim Bamm!"

Dziś będzie o fantastycznej grze, która trafiła do nas tuż przed wakacjami.
Gra Bim Bamm!  przeznaczona jest dla dzieci od 6 roku życia jednak my gramy z naszym 5 latkiem, który sobie z nią świetnie radzi.

To małe, solidnie wykonane pudełeczko zawiera w sobie 15 kart, 16 dwustronnych płytek zwierząt i jedną płytkę specjalną.Gra polega na tym, że na stole rozkładamy dwustronne płytki, tak aby wszystkie były odwrócone do góry, tym samy kolorem.
Karty należy potasować i rozdać graczom po jednej. Nie można pokazywać innym graczom swojej karty. Pozostałe karty układa się na stosik obrazkami do dołu.
Gracz, który rozpoczyna grę musi odwrócić na drugą stronę jedną z płytek zwierząt. Należy to wykonać szybko, tak, aby wszysscy gracze jednocześnie zobaczyli nowy rysunek. Jeżeli po przewróceniu płytki, jedna ze zwierząt znajduje się na przynajmniej 5 płytkach, gracz, który ma w ręku kartę z tym zwierzęciem musi szybko wykrzyknąć nazwę tego zwierzącia.
Podczas gry można wykorzystać płytkę specjaną, która z jednej strony oznacza podmianę, a z drugiej strony wymianę. Gracz może odłożyć swoją płytkę i wymienić ją na nową lub wybierając płytę wymiana, zamienić się z innym graczem.
Grę wygrywa gracz, który jako pierwszy zdobędzie trzy punkty, czyli zdobędzie trzy karty.
Gra bardzo nam się podobała. Dzieci się przy niej nie nudzą, a wręcz przeciwnie, po jednej rozgrywce, która trwa około 15 minut, mają ochotę na kolejną, a po niej na jeszcze jedną:)

Polecam na nadchodzące rodzinne, jesienne wieczory!

Grę można kupić np. tutaj

Gra Bim Bamm!
Liczba graczy: 2 - 5 osób
Wiek: od 6 lat
 Czas gry: ok. 10-15 minut

Wydawca FOXGAMES

Pozdrawiam serdecznie!

2 komentarze:

  1. Dzięki za polecenie gry :) zapowiada się świetnie. Przypominamy mi trochę grę Dobble, którą mamy i uwielbiamy. Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak dla mnie i moich dzieci nudna... Beata

    OdpowiedzUsuń