piątek, 11 kwietnia 2014

Story Cubes


Ostatnio odkrywamy baśniowy świat. Chłopcy z zaciekawieniem słuchają baśniowe opowieści, a jeszcze chętniej sami je tworzą. Czasem są to zmodyfikowane historie książkowe, a czasem całkiem nowe wymyślone opowieści.
W tym twórczym bajdurzeniu wspiera nas gra "Cubes Story". Są to kosteczki zamknięte w maleńkim pudełeczku. Pudełeczko posiada magnes więc łatwo się zamyka.  Kostek jest 9, a na każdej z nich po 6 obrazków.Gra jest bardzo prosta i przyjemna. Bierzemy wszystkie kostki i rzucamy. Z obrazków, które wypadły układamy historię.
Gra jest bardzo wciągająca.
To niesamowite jakie historie można usłyszeć. Czasem się dziwię i zastanawiam jak to możliwe, że 7 letni chłopiec potrafi ułożyć tak pięknie zbudowane zdania, a 5 letni tak wspaniałą i pełną uczuć i dobra historię.

Fajną zabawą jest również wspólne tworzenie ilustracji do bajki. Oprócz Cubes Story mamy również Cubes Baśnie i Cubes Prehistoria.


Te maleńkie pudełeczka składają się z trzech kosteczek po 6 obrazków każda.
Drugie pudełeczko to Cubes Prehistoria.


Początkowo historie były krótkie i składały się z kilku zdań. Właściwie to po jednym do każdego obrazka. Z każdą nową rundą uruchamia się wyobraźnia i historie są coraz bardziej twórcze i rozbudowane.
"Story Cubes stworzył Rory O'Connor z Irlandii, trener kreatywności i twórczego rozwiązywania problemów. Ta niewielka gra szybko okazała się nieocenioną pomocą dla nauczycieli, trenerów, terapeutów, jak również znakomitą, ćwiczącą kreatywność i wyobraźnię grą dla całej rodziny lub grona przyjaciół".
Gra jest niewielka i idealna do zabrania w torebce. Przydaje się w podróży lub w oczekiwaniu na wizytę np. u lekarza. Kostki są ślicznie wykonane i moje dzieci je bardzo lubią oglądać. Moja ulubiona to ta z domkiem:)


Story Cubes dostępne są tutaj
Story Cubes Baśnie tutaj
Story Cubes Prehistoria tutaj
Na stronie sklepu wydawnictwa Rebel dostępne są również inne gry Story Cubes.
Polecam gorąco i pozdrawiam Was serdecznie!
Iza


8 komentarzy:

 1. Czy kwiatek to Dubium?
  Gra faktycznie niesamowita! Obecnie Miśka jest na to za mała, choć z pewnością pomagałyby mi w układaniu bajek dla Niej, ale muszę sobie gdzieś ją zapisać. Nie słyszałam o niej wcześniej, a naprawdę mocno mnie zainteresowałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama chętnie bym w nią zagrała :) jeszcze muszę poczekać ale świetna się wydaje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Iza koniecznie spisuj te opowieści chłopaków-i najlepiej publikuj!!! Cudna gra!!! Chyba się skuszę. Przemawia do mnie noszenie w torebce i wyjmowanie w miejscach gdzie nuda doskwiera:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię takie gry. Muszę je mieć:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za wspaniałą prezentacje ...jeszcze dzisiaj zamawiam - pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że to bardzo kreatywna gra ... poza tym wspólny czas, mówienie , słuchanie, bardzo fajna
  Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 7. Izus jesteś nieoceniona! Gra genialna zaraz zamawiam : ) zaniedbana ostatnio swojego bloga ale już w tym tygodniu obiecuję poprawę. Mam tyle do opowiedzenia że nie wiem od czego zacząć: ) a po świętach też napiszę recenzję jednej gry, myślę że Ci się spodoba: )

  OdpowiedzUsuń
 8. Mamy story cubes już od dawna , co prawda taką podstawową wersję ,ale bardzo ją lubimy :)

  OdpowiedzUsuń