środa, 22 lutego 2017

Takie poranki

Takie poranki

Mama uwielbia takie poranki.

Dziś list dostała od koleżanki.
To się uśmiecha, to szuka pióra.
Nagle nieważna pogoda bura.

I dzień zwyczajny staje się świętem,
i każda chwila jakby prezentem.
I jakby słońce w kuchni świeciło
i jakby więcej kolorów było.

Oczy przecieram, to nie do wiary...
List najzwyklejszy czyni te czary?
Kiedy tak patrzę, to mógłbym przysiąc-
Mama jest znowu małą dziewczynką!

                                        Joanna Łagodzińska


Taki piękny wiersz z myślą o mnie i dla mnie zadedykowała Asia. Tak bardzo mi się podoba, że musiałam się z Wami nim podzielić. Przy okazji chciałam Was zaprosić na świeżutki blog Asi, na którym możecie poczytać piękne wierszyki, które Asia pisze z myślą o swoim synku Wojtusiu.
 Mama w domowym zakątku, od poniedziałku codziennie dostaje listy. Dziś nawet przyszły dwa i jedna paczuszka od kuzynki Elizabeth :)
Te listy i liściki sprawiają mi mnóstwo radości. Piękne są i bardzo wzruszające!
Dziękuję!

Od Justynki przyszła tak pięknie ozdobiona koperta, zapakowana w jeszcze jedną, a od Patrycji koperta ozdobiona guziczkami przetrwała podróż.Próbowałam w weekend kupić jakąś ładną papeterię, ale nigdzie nie mogłam dostać i w poniedziałek zrobiłam mega porządki w moim składziku papierowym, w poszukiwaniu takich kopert, które kilka lat temu kupiłam i przypomniało mi się, że kilka jeszcze gdzieś miałam.
Przy okazji uzbierałam z różnych miejsc w domu kolejne całe pamiątkowe pudełko pocztówek, kartek urodzinowych.


A to moje szuflady ze skarbami. Bajzel tam przeokropny był. Dziś dwie już posprzątane, koperty znalezione. Po urodzinach mam zamiar zabrać się za kolejne ;)
Przy okazji znalazłam też mnóstwo skarbów.
A w dzisiejszym liście od Ani przyszła taka piękna papeteria. Dziękuję Aniu!Przy okazji weekendowych poszukiwań papeterii, znalazłam taki piękny notesik na adresy. Nareszcie mam wszystkie w jednym miejscu!Dziś wysłałam kolejne listy. Niestety tylko kilka, bo więcej nie byłam w stanie napisać.
Dostałam też kilkanaście nowych maili w ostatnim tygodniu i postaram się te listy napisać i wysłać ma początku marca, po urodzinach Niko, gdyż teraz czeka nas intensywny czas.
Pozdrawiam Was serdecznie!
Iza

niedziela, 19 lutego 2017

Anioły

"Oswój się z aniołami i często przywołuj je w duchu; choć niewidzialne, są zawsze obecne przy tobie".
                                                św. Franciszek Salezy
 O takim pięknym albumie marzyłam od dawna. Kiedyś w internecie znalazłam kilka reprodukcji obrazów i ikon z Aniołami i zachwycałam się nimi. Przeszukałam internet i znalazłam ten idealny album.
Kiedy przyszła do mnie przesyłka, nie mogłam doczekać się, kiedy usiądę w domu i na spokojnie go pooglądam.
Ten album zachwyca już od okładki, a na niej piękne ikony, złocenia i nietypowe otwieranie.Autorem albumu jest Edward Lucie- Smith, który zebrał w jednym miejscu przepiękne dzieła sztuki: obrazy, ilustracje, malowidła, rzeźby, ikony z całego świata. Wszystko to jest pięknie dopełnione cudownymi cytatami, które od razu miałam ochotę  przepisać do swojego cytatnika. Właśnie te piękne obrazy są głównym atutem tego albumu. Duży format książki, pozwala nam przyjrzeć się im z bliska i dostrzec wiele szczegółów.
Większość z tych obrazów miałam okazję zobaczyć po raz pierwszy, ale były także takie, które od dawna mnie zachwycają.
Fascynują mnie Anioły i cieszę się, że jestem posiadaczką takiego pięknego albumu.
Trzymam go pod ręką i w każdej wolnej chwili przeglądam go z przyjemnością.
Autor poświęcił mnóstwo pracy współpracując z galeriami, muzeami i bibliotekami sztuki, zbierając te wszystkie dzieła w jednym miejscu.
Każda ilustracja jest czytelnie opisana, a na końcu albumu, znajduje się również indeks z wszystkimi dziełami.
Książka zawiera również mnóstwo informacji i ciekawostek.


Książka ma w środku kilka dodatkowych rozkładanych stron, dzięki czemu, niektóre reprodukcje można zobaczyć w bardzo dużym rozmiarze.


 Bardzo zachwyciły mnie ilustracje z Aniołami grającymi na instrumentach.


"Jesteśmy jak dzieci, stale potrzebujące nauczyciela, by nas oświecał i kierował nami; Bóg zadbał o to  wyznaczając anioły na naszych nauczycieli i przewodników".
                                                                                                           św. Augustyn

Trudno w słowach oddać piękno tego albumu. Osobiście jestem zachwycona i dużą przyjemność sprawiło nam oglądanie go z mężem oraz dzieciakami.

"Anioły"   - tutaj
Autor:  Edward Lucie- Smith
Wydawnictwo: ARKADY

Na koniec mój ulubiony cytat z książki:

"Każdy z nas jest jednoskrzydłym aniołem, więc możemy wzlecieć, jedynie obejmując się nawzajem."       Luciano de Crescenco

Pozdrawiam Was serdecznie  w to niedzielne popołudnie i życzę pięknego wieczoru.

Iza

sobota, 18 lutego 2017

Zaproszenia urodzinowe

28 lutego Niko skończy 8 lat. Z tej okazji, jak co roku, organizujemy dla niego przyjęcie urodzinowe. Miało się ono odbyć w sobotę, ale w związku z planowaną wycieczką dla ministrantów, przełożyliśmy je na piątek.
Korzystając z okazji, że stół, z akcesoriami plastycznymi stał nie posprzątany, zrobiłam w tym roku trochę wcześniej zaproszenia, a nie jak przez ostatnie kilka lat na ostatnią chwilę.
W dniu kiedy miałam je skończyć, wybrałam się na pocztę po odbiór przesyłki i przy okazji odwiedziłam Kik. Oj jak zwykle tam cuda można znaleźć, a tym razem upolowałam maleńkie stempelki, literki, które idealnie przydały się do dokończenia zaproszeń. Literki, które miałam były za duże, a te okazały się w sam raz ;)
Zaproszeń powstało 20 i w piątek Niko rozdał wszystkie w szkole.


Jak co roku, tak i w tym do zaproszeń powstała mini sesja zdjęciowa.
Mój maleńki Nikuś, który, jak zaczynałam pisać bloga, miał 23 miesiące, dziś jest już prawie 8 latkiem ;)Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłej niedzieli :)